EUR 1.9558
USD 1.6986
CHF 2.1044
GBP 2.2188
CNY 2.3878
you tube
mobile version

Къде е наи скъпата вода в градовете - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Германия: 6% ръст на общинските дългове Германия: 6% ръст на общинските дългове 12:03 | 03.12.2025 | 149

По данни на националната статистика общият дълг възлиза на 343,8 милиарда евро, което се равнява на 4448 евро на глава от населението. В изчисленията не са включени градовете-провинции Бремен, Берлин и Хамбург, тъй като в официалната финансова статистика те се водят на равнище федерална провинция.

още
Къде са най-високите доходи и инвестиции в страната Къде са най-високите доходи и инвестиции в страната 08:56 | 02.12.2025 | 290

Областните данни за БВП показват, че само столицата и област Стара Загора имат БВП на човек над средно аритметичната стойност за страната. Дори разликата между тях е значителна: за столицата – близо 62 хил. лв., а за Стара Загора – 36 хил. лева. На следващите места с БВП от около 27 хил. лв. са областите Враца и Варна, а около 24 хил. лв. е БВП в Габрово и София област.

още
Язовирите са пълни Язовирите са пълни 07:55 | 28.11.2025 | 602

Контролирано се изпуска единствено яз. „Бели брег“, като водата от него се стича по дере, което не преминава през урбанизирани територии и постъпва директно в река Струма. В района на с. Ръждак „Напоителни системи“ стопанисва изравнител „Свобода 2 Ръждак“, от който по напоителен канал се изпуска вода от около 10 л/секунда. 

още
Правилната хидратация започва с… етикета Правилната хидратация започва с… етикета 16:20 | 27.11.2025 | 825

Да влезем в магазина и да проучим дългите рафтове с бутилирана вода. Започваме с трапезната вода. Най-често тя представлява чешмяна вода, пречистена чрез филтриране или озониране. Подходяща е за ежедневна употреба, но не е обогатена с ценни за организма минерали.

още
Къде е новото трасе на жп линия Пловдив-Бургас + видео Къде е новото трасе на жп линия Пловдив-Бургас + видео 06:55 | 24.11.2025 | 1418

Жп линията, която свързва София – Пловдив – Стара Загора и Бургас, функционира вече 115 г. – от далечната 1910 година. Към днешна дата линията претърпява цялостна трансформация, за да може да отговори на съвременните изисквания за качестне и безопасен жп транспорт.

още
Bosch намалява работното време в два завода Bosch намалява работното време в два завода 12:03 | 06.11.2025 | 662

Във фабриките на компанията в градовете Ансбах и Залцгитер се наблюдават проблеми в производството поради недостиг на електронни компоненти. За да реагира по-гъвкаво на ситуацията, Bosch е кандидатствал по схемата "курцарбайт" (Kurzarbeit) - правителствена програма за наемане на служители на намалено работно време, за работниците си в двата завода, допълни говорителят. 

още
Качеството на чешмяната вода Качеството на чешмяната вода 17:45 | 30.10.2025 | 822

Чешмяната вода все по-трудно отговаря на очакванията за добро качество. Остарялата водопреносна мрежа, замърсяването на почвите и недостатъчният контрол са част от проблемите с качеството на чешмяната вода.

още
„Росатом“ тества съхранение на енергия в Антарктида „Росатом“ тества съхранение на енергия в Антарктида 08:35 | 28.10.2025 | 953

Батерията на ТВЕЛ е с корпус със степен на защита IP55 за устойчивост на прах и вода, способна да генерира енергия при минусови температури и да поддържа основни домакински уреди в продължение на няколко дни. Тя включва и множество конектори за различни устройства, което я прави подходяща както за научна, така и за експедиционна употреба в полярни условия.

още
Каква вода пием? Каква вода пием? 13:24 | 23.10.2025 | 672

СУ и асоциация Активни потребители направиха проучване с тестове на водата за питейно-битови нужди. Целта на изследването е да се установи дали топлата и студената вода за питейно-битови нужди се различават по микробиологични характеристики. Допълнително ще се направи анализ на националните регулаторни изисквания за топлата питейна вода.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg