EUR 1.9558
USD 1.6986
CHF 2.1044
GBP 2.2188
CNY 2.3878
you tube
mobile version

Курс на долара утре - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
25% ръст в трафика на Суецкия канал 25% ръст в трафика на Суецкия канал 17:15 | 28.11.2025 | 78

Очаква се приходите за настоящата година да надхвърлят $4 млрд., което малко повече от постъпленията през 2024 г., Той прогнозира постепенно нарастване от следващата година, като целта на администрацията е да бъдат възстановени нивата от 2023 г., когато по ключовия морски път преминаха около 26 000 кораба, а приходите достигнаха 10,2 млрд. долара. 

още
Боливия: Недостиг на хляб Боливия: Недостиг на хляб 09:35 | 28.11.2025 | 146

Националната конфедерация на занаятчиите пекари на Боливия (La Confederación Nacional de Panificadores Artesanos de Bolivia - Conapaabol) обяви планове за повишаване на цените на хляба до около 0,11 долара за брой, с което се слага край на споразумение с предишното правителство.

още
Венецуела пред хиперинфлация Венецуела пред хиперинфлация 07:35 | 25.11.2025 | 269

Цените са фиксирани в долари и се повишават всеки път, когато боливарът губи от стойността си спрямо долара в един порочен кръг. От началото на годината доларът се е повишил с близо 400 на сто спрямо венецуелската валута.

още
Споразумения за $575 млрд. между US и саудитски компании Споразумения за $575 млрд. между US и саудитски компании 18:11 | 24.11.2025 | 347

Инвестициите включват ангажименти на стойност 307 милиарда долара, обявени по време на посещението на президента на САЩ Доналд Тръмп в Рияд през май. Освен това на форума бяха сключени нови сделки на стойност 267 милиарда долара.

още
Богатите стават все по-богати Богатите стават все по-богати 16:05 | 24.11.2025 | 410

Богатството на милиардерите в страните от Г-20 се е увеличило с 2,2 трилиона долара през последната година, се посочва в анализ на „Оксфам“, публикуван преди предстоящата среща на върха на страните от Г-20. Според организацията тази сума би била достатъчна, за да изведе 3,8 милиарда души от състоянието на бедност.

още
Търговският дефицит в САЩ през септември Търговският дефицит в САЩ през септември 14:04 | 21.11.2025 | 554

Търговският дефицит на САЩ се сви с 23,8 на сто през август спрямо юли до 59,6 милиарда долара, обяви днес Бюрото за икономически анализи на министерството на търговията.

още
Шеврон проучва сделка за Лукойл Шеврон проучва сделка за Лукойл 18:47 | 18.11.2025 | 595

Американското министерство на финансите даде миналата седмица разрешение на потенциални купувачи да водят разговори с „Лукойл“ относно чуждестранните ѝ активи. „Шеврон“ би се присъединил към „Карлайл“ (Carlyle) и други компании в надпреварата за портфолиото на „Лукойл“, оценявано на най-малко 20 милиарда долара.

още
Украйна ще поручава втечнен природен газ от Гърция Украйна ще поручава втечнен природен газ от Гърция 10:35 | 17.11.2025 | 395

"Предстои плодотворна дипломация", написа Зеленски в платформата "Екс", под видеоклип, в който се вижда как той се намира във вагона на влак. Той оцени стойността на договора с Гърция на 2 милиарда евро (2,3 милиарда долара). 

още
27% по-малка печалба на японски автомобилни компании 27% по-малка печалба на японски автомобилни компании 16:40 | 12.11.2025 | 484

Общата нетна печалба на "Тойота мотър" ( Toyota Motor), "Хонда мотър" (Honda Motor), "Нисан мотър" (Nissan Motor), "Мазда мотър" (Mazda Motor)., "Мицубиши мотърс" (Mitsubishi Motors), "Субару корпорейшън" (Subaru Corp) и "Судзуки мотър корпорейшън" (Suzuki Motor Corp) възлиза на 2, 092 милиарда йени (13,6 милиарда долара) през шестте месеца, според данните.

още
Най-големият суверенен фонд vs Мъск Най-големият суверенен фонд vs Мъск 10:02 | 06.11.2025 | 578

Най-големият сувренен инвестиционен фонд в света — "Норгес банк инвестмънт мениджмънт" (Norges Bank Investment Management – NBIM) — обяви, че на общото събрание на "Тесла" в четвъртък ще гласува срещу предложението, което включва акции на стойност до един трилион долара.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg