EUR 1.9558
USD 1.1640
CHF 0.9175
GBP 0.8643
CNY 7.8752
you tube
mobile version

Кризата при фондовите борси - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Слаб пазар за пшеницата на световните борси Слаб пазар за пшеницата на световните борси 15:50 | 13.07.2026 | 362

Царевицата остава най-слабото звено в зърнения комплекс, като фючърсите с доставка в следващ месец на чикагската борса се търгуваха в диапазона 169-174 долара за тон, а тези на „Юронекст“ – между 266 и 273 долара за тон.

още
Русия: Кризата с горивата засилва интереса към е-мобилите Русия: Кризата с горивата засилва интереса към е-мобилите 10:02 | 06.07.2026 | 418

Макар големите разстояния в Русия, суровият климат и слабо развитата зарядна инфраструктура досега да са ограничавали развитието на пазара на електромобили, нарастващите проблеми с горивата започват да променят поведението на част от шофьорите.

още
Борси: Предлагане на хлебна пшеница на 190 евро за тон Борси: Предлагане на хлебна пшеница на 190 евро за тон 16:05 | 30.06.2026 | 511

Цените на основните хранителни стоки са стабилни при непроменено ниво на началните цени. Ново е предлагането на маслодаен слънчоглед, насипно, на 501,07 евро за тон, остава и предлагането на ядки и семена от 1278,23 до 7362,60 евро за тон.

още
Икономически последици след кризата в Близкия изток Икономически последици след кризата в Близкия изток 08:15 | 29.06.2026 | 459

Прогнозата е икономическият растеж в еврозоната да се забави до 0,5% през 2026 г., преди постепенно да се възстанови с отслабването на неблагоприятните фактори.

още
Русия трябва да създаде нова  платежна инфраструктура Русия трябва да създаде нова платежна инфраструктура 12:15 | 26.06.2026 | 1455

Приемането на закона ще регулира дейността на участниците на пазара, включително ще определи процедурите за работа на руските борси за цифрови валути, ще регулира разплащанията с криптовалути между банките, както и чуждестранните преводи от руски инвеститори, използващи съвременни финансови технологии, закупуването на криптовалута на чуждестранни борси и други транзакции.

още
МВР попадна в капан МВР попадна в капан 13:44 | 20.06.2026 | 927

Тези данни показват, че колкото и полицейски ресурс да бъде хвърлен на пътя, само с контрол и санкции войната по пътищата няма как да бъде спечелена. Най-опасното внушение е, че МВР само може да реши кризата с пътната безопасност. Това не е вярно. Пътната безопасност зависи от 12 държавни институции, а не от една.

още
Спад на цените на храните Спад на цените на храните 07:35 | 01.06.2026 | 465

Спад на цените на повечето плодове, зеленчуци и основни хранителни продукти у нас тази седмица отчита Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ). Индексът на тържищните цени (ИТЦ), който отразява движението на цените на хранителните стоки на едро в България, се понижава с 3,37 на сто до 2,581 пункта спрямо 2,671 пункта седмица по-рано. Базовото равнище на индекса (1,000 пункта) е от 2005 година.

още
Китайският юан ли печели от кризата с Иран? Китайският юан ли печели от кризата с Иран? 07:20 | 10.04.2026 | 718

За разлика от предходни периоди на напрежение обаче, поскъпването на долара остава сравнително ограничено. Още по-важното е, че други валути започват да печелят позиции – най-вече китайският юан.

още
МС с пакет от 100 млн. евро в кризата МС с пакет от 100 млн. евро в кризата 10:05 | 30.03.2026 | 553

Целта е да бъде оказана помощ фокусирано, по ключови сектори като енергетика, земеделие и транспорт, така че да бъде предотвратена инфлационна спирала, да няма пренасяне на напрежението по веригата на доставки и хората да запазят покупателната си способност.

още
По-евтини плодове, по-скъпи зеленчуци По-евтини плодове, по-скъпи зеленчуци 09:20 | 30.03.2026 | 459

По-ниски цени на плодовете на борсите у нас през изминалата седмица, докато цените на повечето зеленчуци и на основни хранителни стоки се повишават, сочат данните от седмичния бюлетин на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ).

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg