EUR 1.9558
USD 1.1535
CHF 0.9347
GBP 0.8576
CNY 7.7834
you tube
mobile version

Компании приходи - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Черна гора с повече приходи от хазарт Черна гора с повече приходи от хазарт 15:25 | 12.08.2026 | 109

Най-висок ръст е отчетен в сегмента на онлайн хазарта, където приходите възлизат на 12,26 млн. евро – с 47,59% повече спрямо същия период на миналата година.

още
Румъния ще ограничава големите потребители на ток Румъния ще ограничава големите потребители на ток 14:20 | 12.08.2026 | 116

Според тези процедури електропреносната компания "Транселектрика" ще може да уведомява големите потребители с 24-часово предизвестие, че предстои да бъде ограничено потреблението им и в определени ситуации ще може да уведомява някои компании, че ще бъдат изключени от системата.   

още
Бумът на AI двигател на американската икономика Бумът на AI двигател на американската икономика 12:58 | 07.08.2026 | 512

Технологичните компании инвестират стотици милиарди долари в центрове за данни, специализирани чипове и изчислителна инфраструктура, като финансират голяма част от тези разходи чрез емисии на облигации за милиарди долари.

още
54 млн. евро повече приходи от винетки 54 млн. евро повече приходи от винетки 11:25 | 03.08.2026 | 464

В приетото от правителството Постановление за изменение на Тарифата за таксите, които се събират за преминаване и ползване на републиканската пътна мрежа е заложено увеличение на цените на винетките с 30% от 1 август 20026 г.

още
KLM прехвърли цената на керосин върху пътниците KLM прехвърли цената на керосин върху пътниците 15:45 | 31.07.2026 | 659

Полетите на къси и средни разстояния донесоха 4 процента повече приходи на компанията в сравнение с предходната година, а тези на дълги разстояния – 11 процента. Дъщерната „Трансавия“ (Transavia) отчете загуба от 35 милиона евро, въпреки увеличения брой полети и по-пълните самолети.

още
Ръст на търговията с акциите в EuroBridge Ръст на търговията с акциите в EuroBridge 08:10 | 31.07.2026 | 891

Най-новият сегмент на Българска фондова борса EuroBridge се утвърди като връзката между българския и германския капиталов пазар и глобалния капитал за българските компании. За 2 години от създаването на EuroBridge са реализирани близо 16 хиляди сделки, а оборотът достига 63 млн. евро.

още
Русия: Рекорден брой регистрирани чужди фирми Русия: Рекорден брой регистрирани чужди фирми 07:35 | 30.07.2026 | 494

Най-голям принос за ръста имат компаниите от Китай, които формират 58 на сто от всички новорегистрирани чуждестранни юридически лица. През 2025 г. в Русия са били регистрирани общо 4100 китайски компании, което представлява увеличение с 35 на сто спрямо предходната година.

още
Бургас: Новата индустриална зона на финал + снимки Бургас: Новата индустриална зона на финал + снимки 06:55 | 23.07.2026 | 1166

Терените от Фаза 2 се намират в близост до бургаските корабостроителници и пътната връзка за ж.к. „Меден рудник“. Общата площ на терена възлиза на 600 дка. Към момента на място са привлечените общо 8 компании, като една от тях вече е започнала строителни дейности на производствените си бази

още
САЩ налагат 100% мито върху генерични лекарства САЩ налагат 100% мито върху генерични лекарства 18:10 | 22.07.2026 | 651

„Това се прави с цел да се върне производството на генерични лекарства в Америка, като се налагат санкции на онези компании, които решат да не построят заводи и да не закупят оборудване в рамките на определения им срок“, написа Тръмп в социалната мрежа „Трут Соушъл“ (Truth Social).

още
Без унищожение на непродадени дрехи и обувки Без унищожение на непродадени дрехи и обувки 18:10 | 21.07.2026 | 446

Забраната засяга големи модни групи, включително компании като LVMH, Prada, Chanel и Inditex, и поставя пред индустрията предизвикателството да промени начина, по който управлява излишните запаси и върнатите от клиенти стоки, пише в свой анализ „Файненшъл Таймс“.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg