EUR 1.9558
USD 1.1535
CHF 0.9347
GBP 0.8576
CNY 7.7834
you tube
mobile version

Коментари за закона за ограничаване плащанията в брой - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
7 месеца след въвеждане на еврото 7 месеца след въвеждане на еврото 18:20 | 25.08.2026 | 139

Вече може да се направи първата равносметка и тя е положителна - плащанията не бяха прекъснати, сметките бяха превалутирани, наличните пари бяха осигурени, а клиентите - обслужени. Радев добавя, че това беше операция, която засегна почти всеки договор, всяка сметка и всяка каса в страната, и премина без системни сътресения.

още
Дания: Рекорден брой туристически нощувки Дания: Рекорден брой туристически нощувки 12:03 | 24.08.2026 | 227

Между януари и юни са регистрирани около 26 милиона нощувки спрямо приблизително 25,5 милиона за същия период на миналата година.

още
Румъния: Плащат за доброволно ограничаване на ел. енергия Румъния: Плащат за доброволно ограничаване на ел. енергия 08:01 | 24.08.2026 | 178

Механизмът добавя „нов ресурс“ в енергийния пазар: гъвкавост от страна на потреблението, като дава възможност на потребителите да ограничат потреблението си в определени времеви интервали, когато това е икономически изгодно.

още
Рекорден брой туристи в Япония през юли Рекорден брой туристи в Япония през юли 12:58 | 21.08.2026 | 325

Най-много посетители са пристигнали от Южна Корея - 894 700 души, или с 31,9 на сто повече на годишна база, сочат данните на Японската национална туристическа организация. На второ място е Тайван със 763 800 посетители. Броят им се е увеличил с 26,4 на сто и е достигнал нов месечен рекорд. 

още
Оборудват лаборатория за българското розово масло Оборудват лаборатория за българското розово масло 08:44 | 21.08.2026 | 404

Предстои и изменение в Закона за маслодайната роза, което ще позволи на страната ни да сертифицира и да гарантира качеството и произхода на всяко розово масло.

още
Троян: €58,5 млн. бюджет и €30 млн. инвестиции Троян: €58,5 млн. бюджет и €30 млн. инвестиции 10:41 | 19.08.2026 | 304

Община Троян е приключила 2025 г. без неразплатени разходи, с изключение на част от плащанията по инвестиционната програма, при които е имало несигурност заради финансирането от държавния бюджет.

още
Албания: 20,6% ръст на чуждите туристи Албания: 20,6% ръст на чуждите туристи 10:02 | 19.08.2026 | 282

Броят на чуждестранните посетители, отседнали в места за настаняване през юни, възлиза на 445 846 по данни на Националния статистически институт (INSTAT), а общият брой на посетителите е нараснал със 17%.

още
Корпоративните фалити в Япония растат Корпоративните фалити в Япония растат 15:45 | 13.08.2026 | 540

Фалитите, свързани с повишаването на цените, са достигнали 93, което е най-високият брой от 2022 г. насам. Допълнителен натиск върху бизнеса оказва слабата йена, която оскъпява вносните материали и суровини.Най-голям абсолютен брой фалити е регистриран в сектора на услугите - 342 случая.

още
Стартира Регистърът по несъстоятелност на физическите лица Стартира Регистърът по несъстоятелност на физическите лица 13:15 | 11.08.2026 | 369

Новият регистър осигурява публичност и прозрачност на производствата по несъстоятелност чрез единна електронна партида за всеки длъжник и предоставя на гражданите, институциите и синдиците бърз и сигурен достъп до предвидените в закона услуги.

още
Обсъжда се методика за формиране на цените Обсъжда се методика за формиране на цените 12:15 | 11.08.2026 | 369

Посочва се още, че методиката се прилага по отношение на търговците на дребно, осъществяващи дейност с хранителни и нехранителни стоки, алкохолни и безалкохолни напитки, тютюневи изделия и лекарствени продукти, които отговарят на предвидените в закона критерии за оборот. Нейният обхват е ограничен до стоките, определени със заповед на министъра на икономиката и индустрията, като по този начин се осигурява възможност за прилагането ѝ спрямо...

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg