EUR 1.9558
USD 1.1640
CHF 0.9175
GBP 0.8643
CNY 7.8752
you tube
mobile version

Колко платени здравни вноски трябва да си платим - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Видео на НОИ разяснява как да се види новата пенсия Видео на НОИ разяснява как да се види новата пенсия 07:25 | 07.07.2026 | 255

Информационно видео с подробно описание на стъпките, през които всяко лице трябва да премине, за да разбере размера на осъвременената си пенсия е публикувано на Youtube канала на Националния осигурителен институт (НОИ) .

още
Колко предприятия развиват иновационна дейност? Колко предприятия развиват иновационна дейност? 16:52 | 06.07.2026 | 276

Иновационната активност на предприятията в индустриалния сектор (33,1 на сто) е по-висока, отколкото тази на предприятията в сектора на услугите (20,2 на сто).

още
Основни параметри по КФП към май 2026 г. Основни параметри по КФП към май 2026 г. 12:20 | 01.07.2026 | 418

Данъчните постъпления (вкл. приходите от осигурителни вноски) са в размер на  14 315,4 млн. евро и формират 82,5% от общите постъпления по КФП за периода.

още
Индексация в строителството възлиза на 1,237 млрд. лв. Индексация в строителството възлиза на 1,237 млрд. лв. 13:25 | 26.06.2026 | 687

В общата стойност на предотвратената индексация влизат средства за магистрала „Хемус“, за скоростния път Видин – Ботевград и за укрепване на свлачища. Министърът посочи, че фирмите ще трябва да довършават обектите в рамките на вече преведените им авансови средства. Той каза, че е се е подготвяло индексиране на вече дадени огромни аванси още от 2018–2019 г. за лотове, по които няма реално изпълнени...

още
Русия трябва да създаде нова  платежна инфраструктура Русия трябва да създаде нова платежна инфраструктура 12:15 | 26.06.2026 | 1445

Приемането на закона ще регулира дейността на участниците на пазара, включително ще определи процедурите за работа на руските борси за цифрови валути, ще регулира разплащанията с криптовалути между банките, както и чуждестранните преводи от руски инвеститори, използващи съвременни финансови технологии, закупуването на криптовалута на чуждестранни борси и други транзакции.

още
Спорове около стойността на МРЗ Спорове около стойността на МРЗ 11:45 | 26.06.2026 | 569

Минималната работна заплата (МРЗ) от 1 януари 2027 г. трябва да бъде 700 евро според действащото законодателство.  Ако правителството предложи замразяване на 620 евро, без да сме се разбрали с бизнеса, без преговори, това означава, че се предлага намаление, коментират експерти. Предстои да се види какво точно ще бъде предложено в проектобюджета.

още
Промени в правата на авиопасажерите    Промени в правата на авиопасажерите    09:35 | 25.06.2026 | 1719

Споразумението въвежда и по-голяма прозрачност при продажбата на самолетни билети. Цената на билета ще трябва ясно да включва ръчния багаж още в началото на процеса на резервация, което ще позволи на потребителите по-лесно да сравняват оферти и да избегнат скрити такси.

още
Германия: Пенсионната възраст ще расте Германия: Пенсионната възраст ще расте 10:45 | 24.06.2026 | 484

Сред препоръките е и създаването на държавен пенсионен фонд по модела на Швеция. В него осигурителните вноски на работниците и работодателите ще бъдат инвестирани във финансови активи с цел финансиране на бъдещите пенсионни плащания.

още
Нови правила за по-устойчив автомобилен сектор в ЕС Нови правила за по-устойчив автомобилен сектор в ЕС 16:06 | 22.06.2026 | 833

Съгласно новите правила всички нови превозни средства трябва да бъдат проектирани така, че да позволяват лесното отстраняване на възможно най-много части и компоненти.

още
Правителството представи СИГМА Правителството представи СИГМА 10:34 | 16.06.2026 | 493

Това е нов публичен инструмент за прозрачност на обществените поръчки. Чрез системата ще има пълна прозрачност за това къде отиват нашите пари, колко пари отиват, как и в кои фирми. Как се печелят обществените поръчки – дали чрез открита състезателна процедура, или с пряко договаряне.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg