EUR 1.9558
USD 1.1742
CHF 0.9277
GBP 0.8681
CNY 8.1778
you tube
mobile version

Какво интересува акционерите в компанията - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Висока вълна през трите язовира от каскада „Арда“ Висока вълна през трите язовира от каскада „Арда“ 08:10 | 11.02.2026 | 627

Вследствие на обилните валежи през последните дни в условията на обявен червен код в Южна България, е регистрирано преминаване на висока вълна през трите язовира от каскада „Арда“, експлоатирани от НЕК - „Кърджали“, „Студен кладенец“ и „Ивайловград“. Към днешна дата се отчита успешно провеждане на високата вълна, благодарение на осъществения непрекъснат оперативен контрол от страна на експертите...

още
От лев към евро: Какво се случи в първия месец?* От лев към евро: Какво се случи в първия месец?* 18:25 | 10.02.2026 | 352

 Икономиката навлезе във февруари с над 6,1 млрд. евро в обращение, като сумата най-вероятно ще достигне до 9-10 млрд. евро до края на първия месец на разплащания само с евро. Т

още
Защо елекричеството поскъпна? Защо елекричеството поскъпна? 16:35 | 10.02.2026 | 338

Средната януарска сметка на клиентите на компанията спрямо предходната е по-висока с 40%, което изцяло се дължи на измереното по-високо потребление на клиентите с 41%. Въпреки значителното увеличение на сметката спрямо предходната, януарската сметка е сравнима с тази за 2025 г. и спрямо нея е по-висока с 15,8%.

още
Walmart - $1 трилион пазарна капитализация Walmart - $1 трилион пазарна капитализация 10:02 | 05.02.2026 | 742

Американската търговска корпорация се превърна в първия търговец на дребно, достигнал такава пазарна капитализация, благодарение на едногодишен ръст, при който акциите на компанията поскъпнаха с почти 26 на сто, което я позиционира сред технологични гиганти като Nvidia и Alphabet.

още
Започна строеж на  нов завод в ТИЗ Започна строеж на нов завод в ТИЗ 10:20 | 30.01.2026 | 540

Високотехнологичен завод за производство на велпапе и други опаковъчни продукти в Тракия икономическа зона (ТИЗ) ще разкрие 150 нови работни места, съобщиха от пресцентъра на Министерството на иновациите и растежа. Инвестицията на компанията „Три-Уол“ е за над 30 млн. евро.

още
Полша не се интересува от еврозоната Полша не се интересува от еврозоната 08:40 | 28.01.2026 | 396

Според последни данни на МВФ икономиката на Полша е достигнала размер от около 1 трилион долара през миналата година, което я нарежда сред 20-те най-големи икономики в света. 

още
Фирми:Pepco Group, cargo-partner, Кауфланд Фирми:Pepco Group, cargo-partner, Кауфланд 14:20 | 27.01.2026 | 497

12-ата си фотоволтаична инсталация на Кауфланд България заработи в страната. Системата е изградена на покрива на един от най-новите хипермаркети на веригата в столичния квартал „Военна рампа“ и е част от дългосрочната ESG стратегия на компанията за намаляване на въглеродния отпечатък и по-ефективно управление на ресурсите.

още
Чешката Си Ес Джи привлече 3,8 млрд. евро от IPO Чешката Си Ес Джи привлече 3,8 млрд. евро от IPO 13:05 | 27.01.2026 | 441

По този начин компанията, която е основен доставчик на боеприпаси и оръжия за страните от НАТО и Украйна, бе оценена на 25 милиарда евро, според изявление на борсата в Амстердам. Това е „най-голямото първично публично предлагане в отбранителния сектор, регистрирано някога, както по отношение на набраната сума, така и по отношение на пазарната капитализация“, отчита фондовата борса.

още
Amazon продължава с уволненията Amazon продължава с уволненията 07:10 | 27.01.2026 | 426

Освобождаването на 30 000 работни места би било малка част от 1,58 милиона служители на „Амазон“, но близо 10 на сто от корпоративната работна сила на компанията. По-голямата част от служителите на „Амазон“ са в центрове за изпълнение на поръчки и складове.

още
Кризата с Кроношпан тревожи инвеститорите Кризата с Кроношпан тревожи инвеститорите 17:55 | 23.01.2026 | 674

До момента компанията е инвестирала над 1 млрд. лв. в България, като само в завода във Велико Търново са вложени над 600 млн. лв. Компанията работи с 1000 доставчици на промишлена дървесина и 1800 доставчици на различни услуги, като само електроенергията, която закупува, е на стойност 30 млн. лв. Освен това инвестициите в екологични съоръжения, включващи пречиствателни станции и зелена енергия, са над 80 млн. лв.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg