EUR 1.9558
USD 1.6668
CHF 2.0934
GBP 2.2414
CNY 2.3412
you tube
mobile version

Интервю за малък бизнес - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Малкият бизнес - 99% от предприятията в ЕС Малкият бизнес - 99% от предприятията в ЕС 06:55 | 15.10.2025 | 230

Тези предприятия са генерирали нетен оборот от 38,5 трилиона евро, което е довело до 10,5 трилиона евро добавена стойност. Най-голямата част от тях - 99 на сто са микро- и малки предприятия, които са разполагали с персонал до 49 служители.

още
Германия: Спад на бизнес климата в автоиндустрията Германия: Спад на бизнес климата в автоиндустрията 08:01 | 13.10.2025 | 324

Основната причина за понижението са значително по-песимистичните очаквания на компаниите за бъдещето. "Появяват се първи признаци на разочарование от новото германско правителство", коментира експертът от "Ифо" Анита Вьолфл.

още
Бизнес активността в еврозоната, Франция и Германия↓ Бизнес активността в еврозоната, Франция и Германия↓ 13:56 | 03.10.2025 | 631

Входящите поръчки намаляха през септември след краткотрайно увеличение през август, като експортните пазари действаха като особен препятствие. Намалението на новите поръчки беше леко, но отбеляза най-резкия спад от март насам.

още
Подобрение на бизнес климата Подобрение на бизнес климата 10:57 | 02.10.2025 | 557

Несигурната икономическа среда, недостигът на работна сила, конкуренцията в бранша продължават да бъдат сред основните фактори, ограничаващи развитието на бизнеса в секторите.

още
Изкривяванията на пазара вдигат цените Изкривяванията на пазара вдигат цените 11:05 | 29.09.2025 | 514

Това заяви председателят на Комисията за защита на конкуренцията доц. Росен Карадимов в тв интервю. Карадимов подчерта, че данните до момента от секторния анализ на пазара на храни за юни, юли и август показват, че основни хранителни продукти не са поскъпнали в големите търговски вериги за тези месеци. „Проблемът е, че в тези цени обаче има между 50 и 100% надценка от борсовата цена.

още
Еврозона:Расте бизнес активността Еврозона:Расте бизнес активността 14:30 | 25.09.2025 | 503

Но новите поръчки остават на същото ниво след кратко увеличение през август, което потенциално повдигна опасения за устойчивостта на икономическия растеж на валутния съюз, показва ново проучване на "Хамбург къмършъл банк" (Hamburg Commercial Bank, HCOB) 

още
Купуваме все повече мебели Купуваме все повече мебели 13:25 | 24.09.2025 | 501

Наближаващото членство на страната в еврозона и динамичният пазар на недвижими имоти са сред причините все повече българи да купуват мебели, коментира в интервю за председателят на БКДМП проф. д-р Васил Живков, който е ръководител на Катедра "Интериор и дизайн за мебели" в Лесотехническия университет в София.

още
Turkish Airlines планират закупуване на 250 „Боинг“-а Turkish Airlines планират закупуване на 250 „Боинг“-а 12:17 | 23.09.2025 | 517

„Разговорите с „Боинг“ и „Еърбъс“ винаги са на дневен ред“, заяви Болат пред турското бизнес издание „Економим“, като подчерта, че „евентуална сделка би подкрепила дългосрочния план за растеж на Турските авиолинии, които имат за цел да разширят флота си до 813 самолета до 2033 г.“

още
Франция: Стабилен бизнес климат Франция: Стабилен бизнес климат 10:02 | 23.09.2025 | 497

Синтетичният индекс, изчислен въз основа на отговорите на ръководителите на компании от основните търговски сектори, се запазва на ниво 96 за четвърти пореден месец, оставайки под дългосрочната си средна стойност от 100 от август 2024 г., посочва статистическият институт.

още
Българският шафран в топ 3 на света Българският шафран в топ 3 на света 13:25 | 14.09.2025 | 1082

Данните са въз основа на направени лабораторни анализи в страната и чужбина. Това каза в интервю за БТА Антонио Бонев, председател на Сдружение на шафранопроизводителите в България. Той представи качествата на шафрана по време на U.L.I.C.A. – Street Fest в Стара Загора.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg