АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


OMV ще понижи финансовите си и инвестиционни цели до 2030 година.Седемкратна възвръщаемост на инвестицията си в компанията за наносателити "Ендуросат" (ЕnduroSat) реализира българският фонд за рисков капитал "Нео Венчърс" (Neo Ventures), съобщава "Нео Венчърс".


През последните две десетилетия българската икономика се намира в състояние на трайна инвестиционна стагнация, като делът на инвестициите в основен капитал остава значително по-нисък от този в сходни страни като Румъния и Хърватия.


Те развиват своите дейности в областта на: диверсифицирани комплексни инвестиции, недвижими имоти, енергетика, управление на финансови инвестиции и услуги, здравеопазване, частен капитал, индустриални инвестиции и управление на активи, търговията с козметични суровини, медицински програми за интервенция при хронични заболявания, базирани на изкуствен интелект, автомобилостроене и други.


В рамките на еврозоната германските разходи надвишават средното равнище с 15 на сто. Само Дания и Белгия отчитат по-високи разходи за индустриален труд.


Проектът за изграждането и рехабилитацията на инфраструктурата беше класиран на първо място по процедурата за развитие на индустриалните зони и паркове в България през миналата година от Националния план за възстановяване и устойчивост, с одобрено финансиране в размер на 26 млн. лв. от Министерството на иновациите и растежа.


Проектът е част от програма "Развитие на регионите" 2021-2027 в подкрепа на устойчивото икономическо развитие на региона и цели насърчаване на инвестициите и откриване на нови и добре платени работни места на територията на областта.


По време на аукциона на 24 юли бяха пласирани 400 000 акции, като Hydrogenera успя да набере близо 8 млн. лева капитал. Средствата ще подкрепят растежа на компанията в страната и на ключови европейски пазари.


Израелските технологични компании са събрали $9,3 млрд. в частен капитал през първата половина на 2025 г., което е най-силният шестмесечен период за сектора от 2021 година насам, според анализ за първото полугодие, публикуван от „Стартъп Нешънъл Сентръл“ (Startup National Central).


6 млн. лева е инвестицията в цифрова инфраструктура в най-големия индустриален парк у нас в Божурище. НКИЗ ЕАД официално представи проекта си за създаване на Регионален център за дигитални решения и иновации, който ще бъде изграден на територията на Индустриален парк София-Божурище.


Той е финансово стабилен и изпълнява поставената цел градът да стане индустриален център на Североизтока. Това съобщи изпълнителният директор на "Индустриален парк Шумен" АД Николай Тончев на Общото събрание, информира пресцентърът на общинската администрация.