EUR 1.9558
USD 1.1767
CHF 0.9132
GBP 0.8728
CNY 8.1294
you tube
mobile version

Инвестициите най нестабилната част от икономиката - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Нова марка електромобили на бг пазара Нова марка електромобили на бг пазара 11:14 | 31.03.2026 | 113

България става част от разширяването на компанията в Европа, като с включването ѝ BYD вече присъства в 35 държави. Плановете са до края на 2026 г. търговските обекти на компанията на континента да достигнат 2000.

още
ОББ: Стабилен реален ръст на БВП през 2025 г. ОББ: Стабилен реален ръст на БВП през 2025 г. 18:25 | 30.03.2026 | 177

Българската икономика постигна солидно представяне през 2025 г. (3.1% реален ръст на БВП), напълно в съответствие с нашите очаквания. Крайното потребление и инвестициите – основни двигатели на ръста на икономиката от страна на търсенето. Силен ръст на инвестициите през годината. Средногодишната хармонизирана инфлация - сред водещите в еврозоната към края на 2025 г.

още
МТС и водещи университети ще подготвят жп кадри МТС и водещи университети ще подготвят жп кадри 14:20 | 30.03.2026 | 186

Инициативата е част от политиката на министъра на транспорта и съобщенията за преодоляване на недостига на кадри в държавните транспортни дружества – Български държавни железници, Национална компания „Железопътна инфраструктура“ и Изпълнителна агенция „Железопътна администрация“.

още
Испания намалява ДДС върху горивата Испания намалява ДДС върху горивата 18:35 | 24.03.2026 | 454

ДДС от 21 процента ще стане  10 процента, като част от мерките за смекчаване на икономическите последствия от конфликта в Близкия изток, съобщи испанското радио "Кадена Сер", цитирайки източници, запознати с плановете на правителството, предаде Ройтерс. Мадрид възнамерява също да преустанови облагането с акциз върху въглеводородите, което ще доведе до незабавно намаление на цената на дизела и бензина с между 0,30 и 0,40...

още
2.2 млн. туристи са посетили Армения 2.2 млн. туристи са посетили Армения 12:05 | 24.03.2026 | 435

Армения е посрещнала 2,263 милиона туристи миналата година, като близо 938 хиляди от тях са от Русия, съобщи арменският министър на икономиката Кеворк Папоян, цитиран от арменската новинарска агенция. По предварителни данни, събрани от граничните пунктове, общият брой посещения за 2025 г. е нараснал с 2,5% спрямо предходната година.

още
72.6 млрд. евро общият износ на предприятията 72.6 млрд. евро общият износ на предприятията 07:13 | 24.03.2026 | 552

Общият размер на приходите от износ на предприятията достига 72,6 млрд. евро – лек ръст спрямо 2023 г., но все още далеч от рекордите от 2022 г., реализирани благодарение на увеличаването както на обемите, така и на цените на енергийните продукти и част от промишлените суровини и стоки в условия на висока глобална инфлация.

още
САЩ и Япония - сътрудничество за редките метали САЩ и Япония - сътрудничество за редките метали 18:13 | 23.03.2026 | 723

Инициативата е част от по-широките усилия на Вашингтон и Токио да изградят алтернативи на доминираните от Китай вериги за доставки на редкоземни елементи. През октомври 2025 г.

още
София: Модернизация на ВиК инфраструктура в 8 района София: Модернизация на ВиК инфраструктура в 8 района 16:55 | 23.03.2026 | 656

Общо 31 хил. души във "Връбница", "Овча купел", "Панчарево", "Витоша", "Надежда", "Искър", гр. Банкя и гр. Нови Искър ще бъдат свързани към нова канализационна мрежа и ще имат обновени водопроводи, като част от най-мащабната ВиК инвестиция в новата история на София.

още
Първо трансгранично квантово-комуникационно трасе Първо трансгранично квантово-комуникационно трасе 17:00 | 20.03.2026 | 603

Новото трасе ще свърже София и Букурещ и ще се превърне в ключов елемент от бъдещата европейска квантово-комуникационна инфраструктура. То е част от по-широката европейска инициатива за изграждане на сигурна комуникационна среда за държавните институции, научните организации и стратегическите инфраструктури в Европейския съюз, обявиха от Българската академия на науките (БАН).

още
Печалба на нефинансовите предприятия в Шумен Печалба на нефинансовите предприятия в Шумен 10:57 | 20.03.2026 | 545

Водещ в икономиката на областта е бил сектор "Преработваща промишленост", където са реализирани 58,1 процента от общата стойност на продукцията.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg