EUR 1.9558
USD 1.1640
CHF 0.9175
GBP 0.8643
CNY 7.8752
you tube
mobile version

Имоти край варна - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Пазарът на луксозни имоти остава устойчив Пазарът на луксозни имоти остава устойчив 11:10 | 23.07.2026 | 47

Общият брой сделки в София намалява, но сегментът над 500 хил. евро продължава да расте. Сделките във високия клас се увеличават с 31,6%, а купувачите остават по-малко на брой, но значително по-подготвени и по- решителни.

още
Отличия за хотелите, включени в MICHELIN Guide Hotels Отличия за хотелите, включени в MICHELIN Guide Hotels 06:55 | 22.07.2026 | 235

В MICHELIN Guide Hotels са включени Junó Hotel Sofia, InterContinental Sofia, Kashmir Wellness & Spa Hotel във Велинград, AYA Estate Relais & Châteaux край Мелник, Sense Hotel Sofia, Oborishte 63, The Art Boutique Hotel, Kempinski Hotel Grand Arena Bansko, Thracian Cliffs Golf & Beach Resort и Blu Bay Hotel Sozopol. Първите четири хотела са удостоени и с по един MICHELIN Key.

още
Варна се популяризира като туристическа дестинация Варна се популяризира като туристическа дестинация 12:58 | 21.07.2026 | 256

Сред одобрените инициативи са домакинството на Годишната среща на висшия мениджмънт на TUI Group - Senior Leadership Team Meeting, както и организирането на опознавателна обиколка на Варна за ръководството на международния туроператор.

още
САЩ: Жилищата рекордно скъпи САЩ: Жилищата рекордно скъпи 18:25 | 16.07.2026 | 646

Продажбите на съществуващи жилища са намалели с 2,4 на сто през юни спрямо май до сезонно коригирано годишно ниво от 4,09 милиона единици, съобщи днес Националната асоциация на брокерите на недвижими имоти. Продажбите отбелязват ръст от 2,8 на сто спрямо юни 2025 година. Новите данни за продажбите са под очакванията на икономистите, които предвиждаха темп от около 4,21 милиона, посочва "ФактСет" (FactSet).

още
23,9 % от европейците живеят в санирани сгради 23,9 % от европейците живеят в санирани сгради 16:45 | 15.07.2026 | 472

Най-висок е делът в Нидерландия – 60,5 на сто, следвана от Дания с 34,0 на сто, както и Франция и Словения с по 33,3 на сто. На другия край на класацията са Италия (2,6 на сто), Малта (7,8 на сто) и Гърция (9,5 на сто).

още
Разнопосочен пазар на бизнес имоти в столицата Разнопосочен пазар на бизнес имоти в столицата 14:10 | 15.07.2026 | 505

Чуждестранните инвеститори имат около 30% дял от инвестиционния обем в първата половина на 2026 г. На база предварителни данни се очаква общият обем за цялата 2026 г. да е сходен или малко по-висок от 2025 г.

още
DPM Metals ще добива злато в Сърбия DPM Metals ще добива злато в Сърбия 10:35 | 15.07.2026 | 538

Проектът предвижда използване на част от преработвателното оборудване от българската златна мина "Ада тепе" край Крумовград, която е собственост на DPM Metals. Според данните на компанията мината в България е произвела около 11 000 унции златен еквивалент (GEO) през второто тримесечие на 2026 г., като последният добив е извършен в средата на април.

още
Първи пътнически полет от летище Горна Оряховица Първи пътнически полет от летище Горна Оряховица 15:45 | 14.07.2026 | 669

Според кмета на града стратегическото значение на Горна Оряховица се определя и от ролята на града като железопътен център в Северна България и пресечна точка на направленията Русе–Свиленград и София–Варна.

още
Радев:Мястото на България не е в Коалиция на желаещите Радев:Мястото на България не е в Коалиция на желаещите 12:37 | 14.07.2026 | 496

„Ние не участваме в коалиция, която настоява за продължаваща финансова и военна помощ за Украйна. Такава не предоставяме, защото вярвам, че решението на този конфликт не е в неговото удължаване с военни средства, а в силна дипломатическа мисия, която да сложи най-сетне край на ескалацията“, изтъкна Радев.

още
Ръст на пътниците на летищата на „Фрапорт“ Ръст на пътниците на летищата на „Фрапорт“ 10:30 | 14.07.2026 | 573

Летищата в Бургас и Варна, управлявани от германския летищен оператор „Фрапорт“ (Fraport), са обслужили общо 593 964 пътници през юни, което е увеличение с 8 на сто спрямо същия месец на миналата година, съобщи компанията на своята интернет страница.Ръстът е сред най-високите в международната мрежа на „Фрапорт“ през месеца.  

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg