EUR 1.9558
USD 1.1742
CHF 0.9277
GBP 0.8681
CNY 8.1778
you tube
mobile version

Икономическа прогноза за 2011 - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
PwC: Бизнес лидерите пемистични за приходите PwC: Бизнес лидерите пемистични за приходите 13:35 | 30.01.2026 | 309

PwC: Бизнес лидерите са с най-песимистична прогноза за приходите си от 5 години насам. Според Годишното глобално проучване на PwC сред бизнес лидерите (PwC’s CEO Survey) AI се превръща в ключов фактор, разграничаващ водещите компании от тези, които изостават.

още
Започна строеж на  нов завод в ТИЗ Започна строеж на нов завод в ТИЗ 10:20 | 30.01.2026 | 317

Високотехнологичен завод за производство на велпапе и други опаковъчни продукти в Тракия икономическа зона (ТИЗ) ще разкрие 150 нови работни места, съобщиха от пресцентъра на Министерството на иновациите и растежа. Инвестицията на компанията „Три-Уол“ е за над 30 млн. евро.

още
Негативните последствия от контрола на цените Негативните последствия от контрола на цените 17:35 | 27.01.2026 | 328

Привържениците и вносителите на опитите за регулиране на цени не се отказват, и дори твърдят, противно на всякаква икономическа логика, че ценовите тавани „не водят до дефицити на стоки и инфлация. Вместо за пореден път да повтаряме добре познатите аргументи – които видно не успяват да убедят законотворците, въпреки солидната си теоретична обосновка – в настоящия текст се спираме на няколко примера за последствията от...

още
Прогноза на Бундесбанк за германската икономика Прогноза на Бундесбанк за германската икономика 10:02 | 23.01.2026 | 476

Германия едва избегна трета поредна година на рецесия през 2025 г., като изнесени предварителни данни Федералната статистическа служба „Дестатис“ показват, че брутният вътрешен продукт (БВП) се е увеличил само с 0,2 на сто през миналата година.

още
Икономически прогнози на МВФ по държави и региони Икономически прогнози на МВФ по държави и региони 12:03 | 21.01.2026 | 418

Растежът на световната икономика ще остане устойчив на ниво 3,3 процента през 2026 г. и 3,2 на сто през 2027 година, прогнозира Международният валутен фонд в актуализираната си прогноза.  

още
Гренландия и Инструментът на ЕС срещу икономическа принуда Гренландия и Инструментът на ЕС срещу икономическа принуда 06:55 | 20.01.2026 | 477

Сравняван от някои с „търговска базука“ и замислен като механизъм за възпиране, европейският инструмент срещу икономическата принуда цели да отговори на всяка страна, която представлява икономическа заплаха за ЕС или страните членки

още
Германия: Безработицата най-висока от 2010 г. Германия: Безработицата най-висока от 2010 г. 16:05 | 09.01.2026 | 1146

През последните четири години броят на безработните в Германия е нараснал с около 500 000 души. Постепенното влошаване на пазара на труда отразява продължителната икономическа стагнация и сериозните структурни предизвикателства пред германската индустрия на фона на слаб икономически растеж в продължение на повече от пет години.

още
Лек ръст на британската икономическа активност Лек ръст на британската икономическа активност 14:59 | 08.01.2026 | 672

Участниците в проучването продължават да отчитат трудни условия за бизнеса, като продажбите и потребителските разходи остават ограничени от слабите икономически перспективи и несигурната политическа среда във Великобритания.

още
България и еврото: Ясна визия за растеж и просперитет България и еврото: Ясна визия за растеж и просперитет 13:02 | 04.01.2026 | 469

Накратко: България има нужда от повече икономическа свобода, от върховенство на правото и от малка, но ефективна и отчетна държава. Това би позволило страната да бъде успешна в рамките на еврозоната.

още
Япония: Инфлацията остава над целта от 2% Япония: Инфлацията остава над целта от 2% 10:57 | 22.12.2025 | 577

Основната инфлация, която изключва цените на пресните храни, е останала без промяна спрямо октомври на ниво от 3,0 процента и съвпада със средната прогноза на икономистите, анкетирани от Ройтерс. Така наречената „базова“ инфлация, която изключва както храните, така и енергията, се е понижила леко до 3,0 процента спрямо 3,1 процента месец по-рано.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg