EUR 1.9558
USD 1.1767
CHF 0.9132
GBP 0.8728
CNY 8.1294
you tube
mobile version

Икономика - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
Бургас: Завърши изграждането на проект REBIRTH28 Бургас: Завърши изграждането на проект REBIRTH28 19:19 | 23.04.2025 | прегледи 25508

Най-мащабният проект в пристанищната инфраструктура превръща порт Бургас в ключова точка между Централна Европа към Средна Азия, Близкия Изток и Средиземноморието.

още
Свищов: Индустриална зона за 7 млн. лв. Свищов: Индустриална зона за 7 млн. лв. 13:06 | 03.02.2020 | прегледи 1654

Община Свищов ще превърне терена на бившите си казарми в индустриална зона за 7 млн. лв. Това е най-мащабната инициатива на местната власт за развитието на града през 2020 година и за целта ще се търси съдействие от държавата.

още
Общини: Ст.Загора, Ловеч, Търговище Общини: Ст.Загора, Ловеч, Търговище 17:45 | 22.10.2025 | прегледи 609

На територията на Стара Загора ще се произвеждат фотоволтаични модули, каза заместник-кметът на общината Светослав Колев по време на Годишната среща на местните власти. Колев разказа пред присъстващите как е започнало изграждане на първия етап от индустриалната зона в Стара Загора преди шест години.

още
Второ златно находище в Трън Второ златно находище в Трън 10:30 | 29.07.2011 | прегледи 5359

Канадска фирма направила проучване и открила съдържание 7,36 грама злато на тон.

още
Пловдив: Евтини обувки, празни магазини Пловдив: Евтини обувки, празни магазини 13:20 | 26.08.2011 | прегледи 8423

Сандалите от естествена кожа паднаха до 10 лева.

още
3 големи моста и 2 тунела при обхода Кресна 3 големи моста и 2 тунела при обхода Кресна 12:36 | 11.02.2026 | прегледи 519

Строителството на обходния път на Кресна стартира на 27 ноември м. г. Отсечката ще е с дължина близо 4.2 км и е част от проекта за лот 3.2.2 от АМ „Струма“. Трасето ще преминава източно от града, транзитният трафик ще се изнесе извън населеното място и ще се повиши безопасността на движение. Прогнозният срок за завършване на строително-монтажните работи е около две години.

още
Бургас: 50 млн. лв. инвестиции в индустриалната зона Бургас: 50 млн. лв. инвестиции в индустриалната зона 14:01 | 15.12.2017 | прегледи 9185

Това съобщи заместник-министърът на икономиката Александър Манолев по време на откриването на „Бизнес ИНВЕСТ Форум" 2017 г., който се организира от регионалната структура на КРИБ в Бургас. В събитието участие взеха кмета на Бургас Димитър Николов, областния управител Вълчо Чолаков и др.

още
Бъдещето на пристанищните терминали Варна-Запад и Изток Бъдещето на пристанищните терминали Варна-Запад и Изток 17:15 | 27.05.2025 | прегледи 898

Пример за успешно публично-частно партньорство при оперирането на пристанищни терминали е бургаското пристанище, каза още вицепремиерът Караджов. Той заяви, че след модернизацията на терминалите Бургас-Изток 2 и Бургас-Запад ръстът на товарите за последните години там е 30%.

още
Селекция от вина в Казанлък Селекция от вина в Казанлък 12:58 | 06.09.2025 | прегледи 1994

Представени са на изложението "Жизнената сила на тракийския еликсир". Участват шест български изби - винарска изба "Maxima" от Габрово, "Varbovka Winery" от село Върбовка край Павликени, винарска изба "Stivi Estate" от великотърновското село Момин сбор, както и три изби от долината на река Струма - винарна "Орбелия", винарна "Златен Рожен" и винарска изба "Меди Вали".

още
Втора фаза в изграждане на ИП Бургас Втора фаза в изграждане на ИП Бургас 07:05 | 29.10.2025 | прегледи 737

Проектът, реализиран от "Индустриален и логистичен парк Бургас“ АД в партньорство с Община Бургас, е финансиран по линия на Националния план за възстановяване и устойчивост и е на стойност малко над 39 млн. лева. От тях над 25,7 млн. лв. са безвъзмездна финансова помощ, уточниха от акционерното дружество. 

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg