EUR 1.9558
USD 1.6623
CHF 2.0911
GBP 2.2634
CNY 2.3341
you tube
mobile version

Земеделието в необлагодетелстваните райони - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
БВП от индустрията 3 пъти по-голям от други сектори БВП от индустрията 3 пъти по-голям от други сектори 13:35 | 12.09.2025 | 469

Българската индустрия като дял от БВП е почти три пъти повече от земеделието и туризма взети заедно. Тя има нужда от инженери, от индустриални терени, от повишаване на добавената стойност. Но българската индустрия има нужда и от самочувствие. Това заяви вицепремиерът и министър на иновациите и растежа Томислав Дончев. 

още
ЕК одобри промени в земеделския сектор ЕК одобри промени в земеделския сектор 16:45 | 05.09.2025 | 673

Те касаят Стратегическия план за развитие на земеделието и селските райони 2023-2027 г. Промените бяха направени с цел подобряване ефективността на финансирането, намаляване на административната тежест за бенефициентите и насърчаване на устойчивото развитие на земеделието и селските райони в България. 

още
70 доброволци изринаха 250 чувала боклук за 4 дни 70 доброволци изринаха 250 чувала боклук за 4 дни 17:45 | 03.09.2025 | 545

От 27 до 31 август в Западна Стара планина се проведе 28-то редовно високопланинско почистване, част от кампанията ИзЧисти планини. През годините инициативата се организира в различни планински райони, а настоящата бе осъществена в района около х. Ком (нова) и х. Горски рай. 

още
В общ. Тунджа ще инвестират 8.4 млн.лв. В общ. Тунджа ще инвестират 8.4 млн.лв. 07:05 | 03.09.2025 | 1136

Те са от Стратегическия план за развитие на земеделието и селските райони за периода 2023 – 2027 г. Подадени са общо 14 проекта, като се очаква в следващите месеци поетапно да бъдат одобрени.  Договорено е вече финансиране за първия от подадените проекти – реконструкция на водопровода на ул. "Добруджа" в село Роза. 

още
Летните култури в ЮИЕ страдат от жега и суша Летните култури в ЮИЕ страдат от жега и суша 12:58 | 28.08.2025 | 892

Продължителните суши в Румъния, България, Гърция, Южна Украйна и Турция причиниха необратими щети на добивите в земеделието, захранвано с дъждовни води.

още
Албания: 10% ръст на износа на плодове и зеленчуци Албания: 10% ръст на износа на плодове и зеленчуци 12:03 | 27.08.2025 | 422

Новината беше обявена от министъра на земеделието и развитието на селските райони Анила Денай, която подчерта, че през тези месеци са изнесени 169 042 тона висококачествени, пресни плодове и зеленчуци.

още
82% ръст на износа на албанско вино 82% ръст на износа на албанско вино 11:02 | 22.08.2025 | 639

„Лозарството и производството на качествени вина в Албания се превърнаха в ключов сектор за икономическото развитие на селските райони и символ на марката „Произведено в Албания“, каза министърът на земеделието и развитието на селските райони.

още
Ставките за животни и пчели по de minimis за 2025 Ставките за животни и пчели по de minimis за 2025 15:10 | 12.08.2025 | 499

Тази година е в сила нов максимален праг на подпомагане от 50 хил. евро на стопанство за тригодишен период по линия на държавната помощ. Указанията за прилагане на помощта ще бъдат изготвени от ДФЗ съвместно с компетентните дирекции в МЗХ и утвърдени от министъра на земеделието и храните.

още
Албания финансира фермерите си Албания финансира фермерите си 08:40 | 12.08.2025 | 628

Албанските фермери, които имат земеделски и животновъдни стопанства, могат вече да получат безвъзмездно финансиране, което покрива до 50 процента от стойността на механизацията и модернизацията им по силата на Националната инвестиционна схема за 2025 г., заяви вчера министърката на земеделието на Албания Аниля Денай, съобщи АТА.

още
Първият "Магазин за хората" ще е в Пловдивско Първият "Магазин за хората" ще е в Пловдивско 06:55 | 08.08.2025 | 661

Определен е съставът на първия Съвет на директорите на "Магазин за хората" ЕАД. Назначеният Съвет на директорите е тричленен, като представители на държавата са включени Николай Петров и Олга Стоянова, а като независим член - Ивайло Маринов, съобщиха от Министерството на земеделието и храните (МЗХ).

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg