EUR 1.9558
USD 1.6668
CHF 2.0934
GBP 2.2414
CNY 2.3412
you tube
mobile version

Зелен растеж кристалина георгиева - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Прогноза: Българската икономика ще расте с 3,7% Прогноза: Българската икономика ще расте с 3,7% 08:56 | 13.10.2025 | 262

Двигател на растежа ще остане вътрешното търсене и по-специално частното потребление. По-слабото частно потребление през следващата година ще бъде компенсирано от донякъде по-силен растеж на износа.

още
ОИРС повиши прогнозата си за световния ръст ОИРС повиши прогнозата си за световния ръст 12:40 | 26.09.2025 | 614

Организацията за икономическо сътрудничество и развитие повиши леко прогнозата си за глобалния икономически растеж за 2025 година до 3,2 на сто спрямо очаквания от 2,9 на сто, които бяха залегнали в юнската оценка. За 2026 г. прогнозата остава без промяна – ръст на световното производство от 2,9 на сто.

още
България в топ 30 по реклама за поколението Z България в топ 30 по реклама за поколението Z 15:16 | 25.09.2025 | 506

Поколението Z бързо се превръща в най-голямото и заможно поколение досега, но въпреки това много брандове все още се колебаят или срещат трудности да достигнат до него. Тази взискателна аудитория определя тенденциите и покупателната сила, а рекламодателите рискуват да изпуснат ключовия момент за изграждане на доверие и растеж.

още
Еврозона:Расте бизнес активността Еврозона:Расте бизнес активността 14:30 | 25.09.2025 | 499

Но новите поръчки остават на същото ниво след кратко увеличение през август, което потенциално повдигна опасения за устойчивостта на икономическия растеж на валутния съюз, показва ново проучване на "Хамбург къмършъл банк" (Hamburg Commercial Bank, HCOB) 

още
Депозитите на домакинствата вече са 95.4 млрд.лв. Депозитите на домакинствата вече са 95.4 млрд.лв. 13:18 | 23.09.2025 | 547

Една от причините за ускоряването на темпа на растеж на депозитите у нас е предстоящото присъединяване на България към еврозоната от 1 януари 2026 година.

още
Turkish Airlines планират закупуване на 250 „Боинг“-а Turkish Airlines планират закупуване на 250 „Боинг“-а 12:17 | 23.09.2025 | 514

„Разговорите с „Боинг“ и „Еърбъс“ винаги са на дневен ред“, заяви Болат пред турското бизнес издание „Економим“, като подчерта, че „евентуална сделка би подкрепила дългосрочния план за растеж на Турските авиолинии, които имат за цел да разширят флота си до 813 самолета до 2033 г.“

още
Спад на реалния доход в Европа Спад на реалния доход в Европа 14:24 | 09.09.2025 | 870

През първото тримесечие на 2025 г., сред 16-те европейски страни с налични данни, десет са регистрирали спад в реалния доход на домакинствата на глава от населението, докато шест са регистрирали увеличение. Унгария е отбелязала най-силен растеж - с 1,9% в сравнение с предходното тримесечие. Белгия (1,3%), както и Дания и Италия (по 1%), също са отбелязали значителни печалби.

още
България - втора по икономически ръст в ЕС България - втора по икономически ръст в ЕС 11:55 | 09.09.2025 | 721

Икономиката на ЕС и еврозоната е забавила темпа си на растеж през второто тримесечие. Сезонно коригираният БВП е увеличил с 0,2 на сто през второто тримесечие, отнесено към януари – март т.г., когато нарасна с 0,5 на сто. 

още
3,4% ръст на БВП на Полша 3,4% ръст на БВП на Полша 18:54 | 03.09.2025 | 1711

Растежът е подкрепен основно от вътрешното търсене – по предварителни оценки инвестициите (брутното капиталообразуване) са се увеличили с 5,4 на сто на годишна база, а потреблението на домакинствата е нараснало с 4,4 на сто. В същото време отрицателното търговско салдо за периода е оказало леко негативно влияние върху БВП, като е отнело 0,4 процентни пункта от общия растеж.

още
Нов управител на BILLA България Нов управител на BILLA България 09:26 | 01.09.2025 | 706

От 1 септември BILLA България има нов изпълнителен директор (СЕО) – Албена Георгиева. Тя се завръща у дома след повече от три години, в които заемаше позицията Главен оперативен директор (СОО) на BILLA Словакия. Албена Георгиева поема новата си позиция в България от досегашния временен управител Димитър Пешев.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg