АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Въвеждат се ясни правила, което означава, че "когато цените на едро падат, доставчиците ще бъдат задължени по закон да прехвърлят тази промяна на клиентите", уверява федералното правителство. Една от целите е да се намалят разходите за електропреносната мрежа.


Като най-важни фактори за онлайн пазаруването българите посочват сигурността – 74%, бързината – 88%, и удобството – 92%. Интересът към новите методи на разплащане е голям, ако става дума за бързина – 85% от българите биха ги предпочели, за да спестят време.


Най-малко осигурени лица са променили участието си в доброволните пенсионни фондове – 319 броя. Относителният дял на лицата, променили участието си, спрямо средния брой осигурени лица в УПФ е 2,24%, в професионалните – 1,88% и в доброволните пенсионни фондове – 0,05%.


8 юли - на тази дата Съветът по икономически и финансови въпроси на ЕС (Екофин) ще одобри окончателното решение за приемане на България в еврозоната. ЕП ще приеме становище по въпроса — акт с консултативен характер, но с голямо политическо значение. Официално ще бъде обявен и фиксираният курс на лева към еврото, който по закон е 1 евро = 1,95583 лева.


Това отчетоха от Ловно-рибарското дружество в Ловеч. Това се дължи както на по-големия брой разселени птици през 2024 г., така и на правилната им адаптация чрез временни волиери в ловностопанските райони, което гарантира по-високата степен на оцеляване.


Най-голям е броят на чуждестранните студенти в България са от Гърция - 20.0%, следват тези от Обединеното кралство - 13.7%, Украйна - 10.7%, Германия - 9.5% и Италия - 6.3%, от общия брой чуждестранни студенти.


Промените биха могли да спестят до 1,58 милиарда евро годишно за земеделските стопани и 210 милиона евро за националните администрации. Те ще направят плащанията, някои изисквания и кризисните инструменти по-гъвкави и лесни.


Общият брой пътници във всички летища, които групата "Фрапорт" обслужва, се е увеличил с 6,2 на сто на годишна база до приблизително 13 милиона през април 2025 година.


Общият брой на нощувките е 1 123.1 хил., или с 4.5% повече в сравнение с година по-рано. Българските граждани са реализирали 755.4 хил. нощувки, а чуждите - 367.7 хил. нощувки.


Най-много поевтиняват краставиците - с 11,6 на сто до 2,45 лева за килограм. Значителен спад има също в цените на зеления пипер - с 9,1 на сто до 4,88 лева за килограм, и репите - с 9 на сто до 0,93 лева за брой.