EUR 1.9558
USD 1.6986
CHF 2.1044
GBP 2.2188
CNY 2.3878
you tube
mobile version

Закона за защита на потребителя до 14 дни - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Промени в Закона за водите Промени в Закона за водите 08:15 | 27.11.2025 | 190

Правителството прие промени в Закона за водите, е които се облекчава административната тежест чрез съкращаване на разрешителните процедури и регистрационните режими.

още
Наближава кулминацията на "Черен петък" Наближава кулминацията на "Черен петък" 11:20 | 17.11.2025 | 418

През тази година българските потребители се очаква да похарчат над 110 млн. лв. за "черния петък", показват данните на Асоциацията за защита на потребителите (АЗП). Това е с 10 на сто повече от миналата година заради инфлацията и по-дългия период на кампанията, която започна по-рано - още от началото на ноември, заяви Пейо Майорски, председател на организацията, цитиран в съобщението.

още
МС одобри управлението на дължавния дълг МС одобри управлението на дължавния дълг 07:25 | 14.11.2025 | 540

Кабинетът одобри Стратегия за управление на държавния дълг за периода 2026 – 2028 година, разработена въз основа на Закона за държавния дълг и Закона за публичните финанси, съобщиха от правителствената пресслужба. 

още
BMW дава фалшиви данни BMW дава фалшиви данни 10:10 | 12.11.2025 | 368

Нидерландската асоциация за защита на потребителите (Consumentenbond) обяви, че завежда колективен иск срещу германския автомобилостроител Бе Ем Ве (BMW), обвинявайки компанията във фалшифициране на данните за замърсяващи емисии на около 100 000 автомобила, продадени в страната. 

още
Драмата с "Лукойл" продължава Драмата с "Лукойл" продължава 11:05 | 11.11.2025 | 653

На две четения в едно заседание парламентът разшири функциите на особения търговски управител на обект от критичната инфраструктура в страната с приети промени в Закона за административното регулиране на икономическите дейности, свързани с нефт и продукти от нефтен произход, които се отнасят до въвеждане на фигурата на особения търговски управител на активите на "Лукойл" в България.

още
Безплатни съвети за интелектуалната собственост Безплатни съвети за интелектуалната собственост 18:13 | 07.11.2025 | 552

Програмата осигурява еднократна среща с експерт по интелектуална собственост, който дава насоки по конкретни въпроси, свързани с търговски марки, дизайни, патенти, лицензионни договори, защита на права и други аспекти на интелектуалната собственост. Консултациите се провеждат на езика на заявителя, когато това е възможно.

още
„Росатом“ тества съхранение на енергия в Антарктида „Росатом“ тества съхранение на енергия в Антарктида 08:35 | 28.10.2025 | 945

Батерията на ТВЕЛ е с корпус със степен на защита IP55 за устойчивост на прах и вода, способна да генерира енергия при минусови температури и да поддържа основни домакински уреди в продължение на няколко дни. Тя включва и множество конектори за различни устройства, което я прави подходяща както за научна, така и за експедиционна употреба в полярни условия.

още
КЗП глоби с по 30 хил. лв. 70 търговци КЗП глоби с по 30 хил. лв. 70 търговци 06:55 | 17.10.2025 | 558

Санкцията е заради неизпълнение на задължението по Закона за въвеждане на еврото в Република България да публикуват на своите интернет страници цените на стоките или да ги предоставят на Комисията чрез портала "Колко струва".

още
ЕК предлага нови мерки за защита на стоманодобива ЕК предлага нови мерки за защита на стоманодобива 16:54 | 13.10.2025 | 584

Комисията предлага да се запази принципът на отворена търговия, но да се ограничи обемът на безмитния внос до 18,3 милиона тона годишно. Това представлява намаление с 47 на сто спрямо квотите за 2024 г.

още
КЗК разреши концентрации на пазара на дребно с горива КЗК разреши концентрации на пазара на дребно с горива 11:20 | 07.10.2025 | 530

Комисията за защита на конкуренцията разреши две концентрации при търговията на дребно с горива. Сделките се изразяват в упражняване на контрол по силата на дългосрочно наемане на обособени части от търговско предприятие от страна на „Еко България“ ЕАД и в придобиване на едноличен контрол от „Уни Енерджи“ върху „Нис Петрол“ ЕООД.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg