EUR 1.9558
USD 1.1797
CHF 0.9231
GBP 0.8717
CNY 8.0483
you tube
mobile version

Енергиен форум 2011 - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Турският енергиен пазар достигна $145 млрд. Турският енергиен пазар достигна $145 млрд. 18:10 | 29.04.2026 | 627

Визията на Анкара за развитие на енергийния сектор до 2030 г. предвижда нови инвестиции от 776 млрд. турски лири. Предвидени са също така мерки за по-справедливо разпределение на енергийните помощи, които да защитят потребителите.

още
България и Виетнам засилват сътрудничеството България и Виетнам засилват сътрудничеството 16:55 | 29.04.2026 | 779

Туристически форум Виетнам–България 2026 събра повече от 80 делегати от двете страни, включително политици и представители на туристически асоциации, образователни институции, туристически фирми, авиокомпании и свързани организации.

още
GREGY оформя енергийните връзки Европа - Африка GREGY оформя енергийните връзки Европа - Африка 10:25 | 27.04.2026 | 516

Проучвания сочат, че GREGY ще създаде нетна социално-икономическа полза за гръцкия енергиен пазар в размер на над 30 млрд. евро кумулативно за период от 25 години; проектът ще има преки ползи за целия регион на Югоизточна Европа, включително България

още
Ще се върне ли Италия към АЕЦ? Ще се върне ли Италия към АЕЦ? 18:35 | 21.04.2026 | 471

В момента Италия няма действащи ядрени реактори и разчита в голяма степен на внос на енергия, включително електроенергия, произведена от атомни централи в съседни страни като Франция. Ядрената енергетика е забранена в страната след референдумите през 1987 г. и 2011 г., но правителството подготвя нова нормативна рамка, която да позволи използването на нови ядрени технологии.

още
Турска и френска компания ще проучват нефт и газ в Черно море Турска и френска компания ще проучват нефт и газ в Черно море 14:04 | 15.04.2026 | 441

„В съответствие с нашата цел да станем регионален енергиен хъб, беше подписан стратегически меморандум за разбирателство между нашата национална компания TPAO и „ТоталЕнерджис“, заяви турският министър на енергетиката Алпарслан Байрактар.

още
Имаме зърно за хляб за следващите 3 г. Имаме зърно за хляб за следващите 3 г. 16:05 | 03.04.2026 | 806

Това заяви председателят на Националния браншови съюз на хлебопроизводителите и сладкарите Мариана Кукушева по време на форум.

още
Немски индустриален гигант приканва българите да се завърнат Немски индустриален гигант приканва българите да се завърнат 06:55 | 02.04.2026 | 573

„Аз нямам намерение да се връщам в България, но искам вие да ме убедите в противното.“ С тези думи млада инженерка се спира пред щанда на „Либхер-Транспортейшън Системс Марица“ и „Либхер-Конкрийт Технолоджи Марица“ по време на кариерния форум на платформата Bulgaria Wants You в престижната The Royal Geographical Society в Лондон.

още
КЕВР наложи глоба на "Топлофикация София" ЕАД КЕВР наложи глоба на "Топлофикация София" ЕАД 12:25 | 21.03.2026 | 847

Имуществените санкции на "Топлофикация София" ЕАД и "Енерджи Маркет" АД са за нарушение на правилата за търговия на едро с енергия. Двете дружества са глобени с по 53 969,86 евро. Според регулатора двете компании са нарушили европейския Регламент (ЕС) №1227/2011 (REMIT), който цели гарантиране на прозрачност и предотвратяване на пазарни злоупотреби.

още
Изложения „Природа. Лов. Риболов“ и „Цветна пролет“ Изложения „Природа. Лов. Риболов“ и „Цветна пролет“ 12:58 | 17.03.2026 | 524

През тази година форумът „Природа. Лов. Риболов“ ще отбележи своето юбилейно 30-о издание. В рамките на 5-дневния форум ще бъдат представени с 30 процента повече изложители, а изложбените площи при традиционните участници са уеличени в пъти спрямо миналата година.

още
Форум за бъдещето на AI в Индия Форум за бъдещето на AI в Индия 10:03 | 18.02.2026 | 851

Страната се утвърждава като притегателен център за компании в областта на изкуствения интелект, като вече Alphabet, Microsoft и Amazon са се ангажирали да инвестират общо 68 млрд. долара в инфраструктура за изкуствен интелект и облачни услуги до 2030 г.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg