EUR 1.9558
USD 1.1797
CHF 0.9231
GBP 0.8717
CNY 8.0483
you tube
mobile version

До кога може да се ползва отпуск за 2010 - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
БФБ може да отбележи ръст заради победата на Дара на „Евровизия“ БФБ може да отбележи ръст заради победата на Дара на „Евровизия“ 13:35 | 18.05.2026 | 142

Фондовият пазар в страната победителка на „Евровизия“ бележи растеж от около 0,35 на сто в първата си търговска сесия след конкурса. Изследователите са проучили развитието на борсите в страните, чиито изпълнители са отличени с престижната награда, непосредствено след победата им.

още
Германия: 5 минути работа за литър гориво Германия: 5 минути работа за литър гориво 14:04 | 12.05.2026 | 476

През април 2026 г. средностатистическият служител в Германия е трябвало да работи около пет минути, за да може да си позволи един литър гориво.

още
IT работодателите предлагат по-дълга отпуска IT работодателите предлагат по-дълга отпуска 12:25 | 07.05.2026 | 519

Над 44% от IT работодателите в България предлагат повече от 20 дни отпуск на служителите си. Наблюдава се ясна зависимост между това колко голяма е компанията и дали тя е чуждестранна, и големината на годишния отпуск.

още
2% месечна инфлация, 7,1% - годишна 2% месечна инфлация, 7,1% - годишна 11:25 | 30.04.2026 | 2495

НСИ обяви за първи път на 3 февруари данни за т.нар. флаш инфлация. Тя предоставя ранна информация за темповете на инфлация преди публикуването на окончателните и детайлни статистически данни, с което България вече може да се сравнява по този показател с другите 20 страни от еврозоната, след като от 1 януари тази година стана част от валутния съюз.  

още
Индустрията на видеоигрите и AI = печалба от $22 млрд. Индустрията на видеоигрите и AI = печалба от $22 млрд. 08:01 | 28.04.2026 | 1952

Въвеждането на инструменти за изкуствен интелект за автоматизиране на задачи като създаване на игрови среди, генериране на диалог и тестване на софтуер може да съкрати сроковете за разработка и да намали разходите, като с времето повиши рентабилността, според инвестиционната банка.

още
Фирми:"Ел Би Булгарикум" , "Слънчо"АД Фирми:"Ел Би Булгарикум" , "Слънчо"АД 17:20 | 27.04.2026 | 714

Соларната система е с инсталирана мощност от 200 киловата, като може да осигури част от електроенергията за производствените процеси. В проекта е включена и локална система за съкранение на енергия с капацитет от 200 kWh, която позволява при необходимост автономно ел. захранване на инсталираните мощности на предприятието и в тъмната част от денонощието, както и в дни интензивно слънчево греене.

още
Луфтханза груп - без безплатно транспортиране на ръчен багаж Луфтханза груп - без безплатно транспортиране на ръчен багаж 12:08 | 24.04.2026 | 626

Пътниците няма да плащат само за един малък личен предмет, като чанта за лаптоп или раница, с максимални размери 40x30x15 сантиметра. Допълнителен ръчен или чекиран багаж ще може да се добавя срещу допълнително заплащане, като цените започват от 15 евро.

още
Авария като тази в Чернобил е малко вероятна Авария като тази в Чернобил е малко вероятна 15:45 | 23.04.2026 | 756

Касчиев се спря върху АЕЦ „Козлодуй“, като коментира и ремонта на пети блок, който започва следващия месец и за който са необходими специфични части, произвеждани единствено в Русия. Въпреки техническите предизвикателства, проф. Касчиев смята, че до режим на тока няма да се стигне, тъй като системата може да разчита на внос или на мощностите от комплекса „Марица Изток“.

още
България изгражда батерии там, където може България изгражда батерии там, където може 14:35 | 23.04.2026 | 561

България тръгва по погрешен път в развитието на системите за съхранение на енергия – големи мощности се поставят на база субективни възможности за присъединяване, а не на база реална нужда на мрежата.

още
Изключение и за Румъния от санкциите срещу "Лукойл" Изключение и за Румъния от санкциите срещу "Лукойл" 10:02 | 16.04.2026 | 1035

Изключението от санкциите срещу руската компания е за румънската рафинерия „Петротел-Лукойл“, която ще може да заработи в срок до 45 дни.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg