EUR 1.9558
USD 1.1767
CHF 0.9132
GBP 0.8728
CNY 8.1294
you tube
mobile version

Директор големи данъкоплатци - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Освободиха част от стратегическите петролни резерви Освободиха част от стратегическите петролни резерви 19:35 | 11.03.2026 | 167

Членовете на Международната агенция за енергията (МАЕ) обяви освобождаване на 400 млн. барела петрол от резервите си - най-голямото в историята на организацията. Конфликтът в Близкия изток се отразява силно на световните енергийни пазари, като Азия е най-силно засегната, посочи Фатих Бирол, изпълнителен директор на международното обединение. Решението за освобождаване на количества от стратегическите резерви е било взето единодушно...

още
Отново спряха шести блок на АЕЦ "Козлодуй" Отново спряха шести блок на АЕЦ "Козлодуй" 16:55 | 03.03.2026 | 461

На 19-ти февруари по време на изслушване в Народното събрание изпълнителният директор на АЕЦ „Козлодуй" Иван Андреев каза, че пропуснатите ползи от непроизведена електрическа енергия в резултат на двете принудителни спирания на шести блок през миналия декември и сега ще възлязат на 18 млн. лева и не става дума за загуби.

още
Сръбският "Лидъл" изкупува големи количества мляко Сръбският "Лидъл" изкупува големи количества мляко 07:15 | 27.02.2026 | 523

От 11 февруари недоволните земеделски производители блокират Ибърската магистрала в Сърбия, която води от столицата Белград към Черна гора и Косово, както и други пътни връзки. Тогава представители на десетки  земеделски асоциации поискаха ограничение на вноса на млечни продукти, включително сухо мляко, и по-добро заплащане за местната продукция.

още
Турската държава ще дава по $100хил. на епизод Турската държава ще дава по $100хил. на епизод 15:45 | 26.02.2026 | 591

Благодарение на успеха на турските сериали Турция е сред най-големите износители на телевизионни сериали в света. Индустрията достига до близо един милиард души в около 170 страни, превръщайки Турция в една от трите най-големи телевизионни индустрии в света по отношение на продажбите и износния потенциал

още
Продукти с най-големи изменения в цените Продукти с най-големи изменения в цените 17:25 | 25.02.2026 | 504

Докато оранжерийните зеленчуци регистрират видимо намаление, при яйцата, гроздето и някои листни зеленчуци тенденцията е към поскъпване. Месото и млечните продукти остават практически замразени. Това показват данните на Системата за агропазарна информация (САПИ).

още
Росатам предлага на Сърбия строеж на АЕЦ Росатам предлага на Сърбия строеж на АЕЦ 14:35 | 25.02.2026 | 434

Руският държавен концерн за атомна енергия "Росатом" е готов да предложи на Сърбия проекти за изграждане на атомна електроцентрала както на база на изцяло руска технология, така и чрез международен консорциум, съобщи генералният директор на корпорацията Алексей Лихачов след среща със сръбския президент Александър Вучич в Белград.

още
Празнична ретро мотриса за 1 март + снимки Празнична ретро мотриса за 1 март + снимки 12:58 | 17.02.2026 | 1584

БДЖ организира атракционни пътувания по маршрут София - Банкя - София по повод един от най-любимите празници на малки и големи - Първи март, Денят на мартеницата и настъпващата пролет.

още
"Газпром нефт“ откри най-голямото находище на петрол "Газпром нефт“ откри най-голямото находище на петрол 07:35 | 16.02.2026 | 572

То са намира в арктическата зона на Ямало-Ненецкия автономен окръг, чиито геоложки запаси възлизат на около 55 млн. тона петрол (около 400 млн. барела). Това съобщи главният изпълнителен директор  на компанията Александър Дюков в комюнике, цитирано от ТАСС.

още
3 големи моста и 2 тунела при обхода Кресна 3 големи моста и 2 тунела при обхода Кресна 12:36 | 11.02.2026 | 523

Строителството на обходния път на Кресна стартира на 27 ноември м. г. Отсечката ще е с дължина близо 4.2 км и е част от проекта за лот 3.2.2 от АМ „Струма“. Трасето ще преминава източно от града, транзитният трафик ще се изнесе извън населеното място и ще се повиши безопасността на движение. Прогнозният срок за завършване на строително-монтажните работи е около две години.

още
Саудитска Арабия обяви големи инвестиции в Сирия Саудитска Арабия обяви големи инвестиции в Сирия 11:35 | 11.02.2026 | 437

Саудитска Арабия стартира инвестиционен фонд в Сирия, който ще отдели 7,5 млрд. саудитски риала (2 млрд. щатски долара) за изграждането на две летища в сирийския град Алепо, които ще се реализират на на множество фази, заяви саудитският министър на инвестициите Халид ал-Фалих.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg