EUR 1.9558
USD 1.1767
CHF 0.9132
GBP 0.8728
CNY 8.1294
you tube
mobile version

Граският транспорт ще работи в новогодишната - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
МФ финансира превоз на ученици/ междуселищен транспорт МФ финансира превоз на ученици/ междуселищен транспорт 07:25 | 09.04.2026 | 257

МФ съвместно с Министерството на транспорта и съобщенията ще осигури до 18 млн. евро за подпомагане на превозвачи, които извършват обществени пътнически превози в междуселищни автобусни линии в планински и други райони.

още
Дойче бан предлага 30% отстъпка от цената на билетите Дойче бан предлага 30% отстъпка от цената на билетите 10:33 | 08.04.2026 | 351

Временна отстъпка от 30% за  (месечна карта) "Дойчландтикет" (Deutschlandticket) и намаления на цените до 50% за междуградските превози биха били бързо и ефективно облекчение. Месечна карта "Дойчландтикет" (Deutschlandticket), която към момента е на цена от 63 евро (72,57 долара), предоставя достъп до обществения транспорт в цялата страна.

още
2 от 4-те хидроагрегата на ПАВЕЦ „Чаира“ работят 2 от 4-те хидроагрегата на ПАВЕЦ „Чаира“ работят 15:41 | 07.04.2026 | 339

Това каза служебният министър на енергетиката Трайко Трайков по време на инспекция на функционалността на хидроагрегат 3 ПАВЕЦ „Чаира“ след завършване на ремонта на съоръжението и провеждането на финалните предпускови и пускови изпитвания. Агрегатът ще работи в тестови режим до получаване на акт 16 за официално въвеждане в експлоатация.

още
Започна модернизацията на тягова подстанция в Перник Започна модернизацията на тягова подстанция в Перник 12:58 | 01.04.2026 | 489

Проектът за модернизация е част от основния железопътен мрежови коридор „Ориент/Източно-Средиземноморски“ и се съфинансира от Европейския съюз чрез „Механизъм за свързване на Европа“, сектор „Транспорт“.

още
МС с пакет от 100 млн. евро в кризата МС с пакет от 100 млн. евро в кризата 10:05 | 30.03.2026 | 508

Целта е да бъде оказана помощ фокусирано, по ключови сектори като енергетика, земеделие и транспорт, така че да бъде предотвратена инфлационна спирала, да няма пренасяне на напрежението по веригата на доставки и хората да запазят покупателната си способност.

още
Deutsche Bahn отчете загуба от 2,3 млрд. евро Deutsche Bahn отчете загуба от 2,3 млрд. евро 09:35 | 30.03.2026 | 426

Основен фактор за загубата са амортизационните разходи в междуградския транспорт, които възлизат на около 1,4 млрд. евро. От компанията посочват, че възстановяването на железопътната инфраструктура ще бъде по-бавно от очакваното и може да продължи до 2036 г., което ще се отразява на точността на влаковете.

още
Русия: "Рассвет" ще замени SpaceX и Starlink Русия: "Рассвет" ще замени SpaceX и Starlink 08:25 | 27.03.2026 | 608

Русия е изстреляла първите 16 спътника от новата система "Рассвет", която има за цел да замени услугите на SpaceX и нейната мрежа Starlink за военни цели. Сателитите са разработени от компанията "Бюро 1440", която работи по създаването на широколентова интернет система в ниска околоземна орбита. Първото изстрелване на групата е осъществено на 23 март и бележи преход от тестова фаза към реално изграждане на...

още
Кауфланд: 80% от доставчиците на плодове и зеленчуци са български Кауфланд: 80% от доставчиците на плодове и зеленчуци са български 07:15 | 27.03.2026 | 559

През 2025 г. реализираната българска селскостопанска продукция в Kaufland надхвърля 57 млн. кг. на стойност над 80,5 млн. лв., което представлява около 30% ръст спрямо предходната година. Компанията работи с около 500 артикула през цялата година, характеризиращи се със силно изразена сезонност.

още
Перник работи за създаване на слънчева топлофикация Перник работи за създаване на слънчева топлофикация 15:10 | 24.03.2026 | 483

Нов идеен проект показва как четири ключови общински сгради в квартал „Църква“ могат да бъдат трансформирани така, че да осигуряват отопление, охлаждане, осветление и топла вода почти изцяло чрез възобновяема енергия. Инициативата е финансирана от Екологично сдружение „За Земята“ и мрежата CEE Bankwatch Network по европейската програма LIFE Repower the Regions и е предоставена безвъзмездно на Община Перник като готова...

още
Австрия: €8,4 млрд. приходи от митниците Австрия: €8,4 млрд. приходи от митниците 14:59 | 19.03.2026 | 707

През изминалата година са извършени общо 6,8 милиона митнически оформяния в трансграничния товарен транспорт. Освен това са осъществени около 177 500 проверки, към които се прибавят 366 000 мобилни проверки, 81 000 проверки в пътническия транспорт и 7 700 проверки в областта на акцизите.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg