АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Глоби на стойност 172 милиона турски лири (около 3,62 млн. евро) са били наложени досега на общо 1416 лица, за които е установено, че са публикували обяви, в които обявената стойност на продаваните имоти не съответства на икономическите показатели.


Очаква се до 2030 година ИИ да налее над 15,7 трилиона долара в световната икономика. Инвестициите в ИИ се увеличават с шеметна скорост, като само през 2023 г. компаниите са похарчили над 166 милиарда долара за ИИ технологии.


Движение в аварийната лента – 1000 лв., 3 месеца без книжка, 10 точки. При повторно – 4000 лв., 6 месеца без книжка. Движение в насрещното платно – 1000 лв., 3 месеца без книжка, 15 точки. При повторно – 4000 лв., 6 месеца без книжка, 20 точки.


До момента сертифицираните участъци включват автомагистралите “Тракия“, “Струма“, “Хемус“, “Марица“, Северната скоростна тангента, както и първокласните пътища I-1, I-2, I-3, I-4, I-5 и I-6, се припомня в съобщението.


Проучвания на Института за пътна безопасност показват, че близо 20 дни след влизането в сила на промените в Закона за движение по пътищата (ЗДП), няма данни да е санкциониран водач на моторно превозно средство за нарушена средна скорост.


"А1 - България" предлага на своите клиенти възможност за следене на средна скорост в реално време, съобщава мобилният оператор. нова Новата функционалност "Моята средна скорост" е достъпна в приложението Моят А1 и намалява рисковете от пътни инциденти и глоби за превишена скорост, пише в съобщението.


Близо 40% от нарушителите са чуждестранни МПС, които почти със сигурност няма да платят глобите си.• Около 85% от всички тежкотоварни МПС в нарушение са също чуждестранни – извън реалния обхват на санкции.


Чрез камери в началото и в края на всеки участък ще се отчита времето, за което едно превозно средство изминава разстоянието, и се изчислява средната му скорост. Ако тя е по-висока от максимално допустимата според Закона за движението по пътищата, ще се регистрира и данните ще се предоставят от Националното тол управление на МВР, което ще налага съответните санкции.


В телевизионни и радиоклипове продуктът се представя като „Маслиново масло Extra Virgin Basso Blend“, докато в останалите рекламни материали се използва наименованието „Basso Blend Маслиново масло екстра върджин 20%“.


Ако търговците не се съобразят с тези изисквания, ги грозят имуществени глоби, които ще се изчисляват като процент от оборота им за предходната финансова година. Това предвижда Законопроект за изменение и допълнение на Закона за въвеждане на еврото в Република България, внесен от Министерски съвет.