EUR 1.9558
USD 1.1797
CHF 0.9231
GBP 0.8717
CNY 8.0483
you tube
mobile version

Външен дълг в българия 2010 - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
България се присъедини към EuroPA България се присъедини към EuroPA 10:57 | 18.05.2026 | 164

EuroPA е европейска инициатива, която свързва националните системи за незабавните плащания в обща мрежа. Алиансът обединява водещи платежни решения, така че потребителите да могат да изпращат пари по мобилен номер на граждани в различни държави в рамките на Европа - толкова лесно, колкото в собствената си страна.

още
Президентът Йотова посети изцяло българска инвестиция в Баку Президентът Йотова посети изцяло българска инвестиция в Баку 09:48 | 18.05.2026 | 162

Заводът за утилизация на отработени индустриални и моторни масла и производство на базови масла от първа и втора група е единственият доведен до реализация индустриален проект, одобрен от азербайджанския президент Илхам Алиев при посещението му в България през 2023 г. Това е и първата инвестиция от такъв мащаб в тази сфера в Азербайджан.

още
Косвено въздействие на US мита върху България Косвено въздействие на US мита върху България 06:55 | 18.05.2026 | 172

Влиянието върху стопанската активност в страната се предава през канала на отслабващото външно търсене и през натиска върху европейските вериги за доставки, в които България е силно интегрирана. Това се посочва в анализ на „Кофас“ (Coface) по повод изминалата една година на търговско напрежение между двете страни на Атлантика. 

още
S&P повиши перспективата пред рейтинга на България S&P повиши перспективата пред рейтинга на България 12:45 | 16.05.2026 | 1013

Повишена е перспективата пред рейтинга на страната на положителна от стабилна и потвърди дългосрочния и краткосрочния рейтинг в чуждестранна и местна валута, ‘BBB+/A-2’. 

още
Венецуела започва да преструктурира държавния си дълг Венецуела започва да преструктурира държавния си дълг 16:05 | 15.05.2026 | 555

Венецуела е в неплатежоспособност от 2017 г. Според оценки на Международния валутен фонд (МВФ) годишният брутен вътрешен продукт (БВП) на страната в момента е около 110 милиарда долара.

още
В България малко се пътува с влак В България малко се пътува с влак 08:56 | 15.05.2026 | 438

Най-голям обем железопътни превози е отчетен в Германия и Франция – съответно 109,1 млрд. и 107,3 млрд. пътникокилометра. На трето място е Италия с 55,9 млрд. пътникокилометра.

още
Военна промишленост: България лидер в ЮИЕ Военна промишленост: България лидер в ЮИЕ 06:55 | 15.05.2026 | 472

Регионът се превръща бързо във важен център за нови отбранителни технологии и производство, привличайки над 3 млрд. евро нови частни инвестиции. Последните данни за компаниите в отбранителния сектор показват, че те бележат ръст от над 30 процента.

още
Фискалната позиция на България остава устойчива Фискалната позиция на България остава устойчива 06:55 | 14.05.2026 | 494

В съобщението на Фискалния съвет се посочва още, че придържането към параметрите на фискалния път, който следва да се разглежда като максимално допустимо равнище на бюджетните разходи, не осигурява само по себе си необходимите и достатъчни условия за постигане на макроикономически баланс. 

още
МФ пласира ДЦК за €210 млн. МФ пласира ДЦК за €210 млн. 10:02 | 13.05.2026 | 425

След аукциона, който бе девети за тази година, общият размер на новия дълг, поет от началото на годината достигна 1,41 млрд. евро. С новия дълг ще бъде обезпечено рефинансирането на падежиращия държавен дълг през тази година, който е в размер именно на 1,41 млрд. евро. 

още
До 500 000 евро глоба на търговци заради цени До 500 000 евро глоба на търговци заради цени 16:55 | 12.05.2026 | 512

Законопроект за изменение и допълнение на Закона за защита на конкуренцията, внесен от Явор Гечев от „Прогресивна България“ и група народни представители, бе приет на първо четене със 17 гласа „за“, 2 „въздържал се“ и 2 гласа „против“ от временната комисия по бюджет и финанси към парламента.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg