EUR 1.9558
USD 1.1742
CHF 0.9277
GBP 0.8681
CNY 8.1778
you tube
mobile version

Всяка втора кола на лизинг - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Пазарите тази седмица - между устойчиви данни и крехко доверие Пазарите тази седмица - между устойчиви данни и крехко доверие 16:07 | 17.02.2026 | 117

Основните индекси в САЩ и Германия остават близо до историческите си върхове, но импулсът отслабва, а всяка нова статистика се превръща в потенциален катализатор за по-силен ход в една или друга посока.

още
20% ръст на вземанията по финансов лизинг 20% ръст на вземанията по финансов лизинг 14:59 | 17.02.2026 | 105

През миналата година размерът на вземанията е нараснал с 633 млн. лева в номинално отношение. В резултат на отчетения ръст, делът на вземанията по договори за финансов лизинг на леки автомобили нараства до 55 процента от всички вземания по финансов лизинг на лизинговите дружества към края на 2025 година спрямо дял от 51,3 процента в края на 2024 година.

още
Последен ден за плащане с лева Последен ден за плащане с лева 12:33 | 01.02.2026 | 509

От 1 февруари, официалното платежно средство в България става единната европейска валута. Левът няма да се приема при заплащане на стоки, услуги и задължения. Гражданите са длъжни да плащат в евро, търговците вече не са длъжни да приемат левове, а рестото при всяка трансакция ще се връща единствено в евро. 

още
ЕЦБ планира нови стрес тестове ЕЦБ планира нови стрес тестове 08:01 | 23.01.2026 | 516

Всяка банка ще изгради собствен геополитически сценарий, съобразен с нейните специфични уязвимости. Целта е да се провери доколко банките отчитат геополитическия риск в капиталовото си планиране, стрес тестовете, рамките за управление на риска и корпоративното управление

още
Гренландия и Инструментът на ЕС срещу икономическа принуда Гренландия и Инструментът на ЕС срещу икономическа принуда 06:55 | 20.01.2026 | 491

Сравняван от някои с „търговска базука“ и замислен като механизъм за възпиране, европейският инструмент срещу икономическата принуда цели да отговори на всяка страна, която представлява икономическа заплаха за ЕС или страните членки

още
Проверка на доставчици на 400 малки магазина Проверка на доставчици на 400 малки магазина 12:45 | 16.01.2026 | 609

Изискали сме информация от 400 обекта от цяла България колко пъти им е увеличена доставната цена. В случая на т. нар. традиционна търговия в по-силната позиция е доставчикът, който всяка седмица може да променя цената на продуктите.

още
България -втора по купуване на захар от Украйна България -втора по купуване на захар от Украйна 14:25 | 14.01.2026 | 469

Според данните износът на захар е намалял с 38 на сто спрямо 2024 г., когато страната постави исторически рекорд с 746 000 тона изнесена захар. Председателят на „Укрцукор“ Яна Кавушевска обясни спада с въведените ограничения върху износа на украинска захар за Европейския съюз.

още
Китайски хуманоиден робот танцува Китайски хуманоиден робот танцува 16:05 | 30.12.2025 | 1236

EngineAI описва T800 като пълноразмерен хуманоиден робот с висока мобилност и издръжливост. Машината е висока 173 см, тежи 75 кг с батерията и разполага с 29 степени на свобода, плюс 7 DOF за всяка от ръцете. Корпусът е изграден от авиационен алуминий с акцент върху здравина и ниско тегло. Роботът използва активно охлаждане в ставите на краката, което му позволява да работи при високо натоварване до 4 часа. Батерията е модулна и подлежи...

още
10 хил. фермери на протест в цяла Европа 10 хил. фермери на протест в цяла Европа 12:03 | 18.12.2025 | 741

Над 40 национални организации от 27 европейски страни са заявили присъствието си. Това ще бъде първият път, когато представители от всяка страна от ЕС ще се съберат, за да изискат спешни действия за бъдещето на селското стопанство на ЕС.

още
"Стъклената фабрика" в Дрезден произведе последната си кола "Стъклената фабрика" в Дрезден произведе последната си кола 06:59 | 18.12.2025 | 915

Червеният електромобила ID.3 ще остане във фабриката като изложбен експонат и ще бъде подписан от всички служители, съобщи компанията. 

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg