EUR 1.9558
USD 1.1640
CHF 0.9175
GBP 0.8643
CNY 7.8752
you tube
mobile version

Всяка втора кола на лизинг изчезва - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
InterContinental Sofia с MICHELIN Key за втора година InterContinental Sofia с MICHELIN Key за втора година 16:05 | 05.08.2026 | 218

Разположен е в сърцето на столицата с впечатляваща гледка към площад „Народно събрание“, храм-паметника „Св. Александър Невски“ и планината Витоша.

още
Българската следа в една световна индустрия Българската следа в една световна индустрия 12:15 | 30.07.2026 | 574

Малко хора в България знаят, че зад една от най-разпознаваемите марки за хладилници стои световен индустриален концерн, чиито технологии присъстват в почти всяка сфера на съвременния живот – строителството, авиацията, железопътния транспорт, минната индустрия, логистиката, енергетиката и производството на високотехнологични машини.

още
Унгария ще получи 10 млрд.евро от ЕС Унгария ще получи 10 млрд.евро от ЕС 10:55 | 13.07.2026 | 532

От общата сума от 10 млрд. евро около 6,5 млрд. евро са безвъзмездни средства, а приблизително 3,5 млрд. евро са заеми, посочват от ЕС. „Както при всички национални планове, плащанията по този план ще се извършват въз основа на постигнатите резултати. Това означава, че Европейската комисия ще отпуска средства на всяка страна, само след като тя изпълни договорените ключови етапи и цели за осъществяването на реформите и инвестициите,...

още
Край на безмитния режим за внос  под €150 Край на безмитния режим за внос под €150 08:35 | 02.07.2026 | 1190

Според новите правила за всяка категория стоки в една пратка ще се прилага фиксирана митническа такса от 3 евро. Например за пакет, съдържащ няколко тениски, ще се начислява една такса от 3 евро, а добавянето на играчка ще води до допълнителна такса от 3 евро.

още
Франция:Държавният дълг стигна  3,536 трлн. евро Франция:Държавният дълг стигна 3,536 трлн. евро 16:50 | 26.06.2026 | 1572

Втора по големина икономика в еврозоната след Германия, Франция е сред страните с най-слаби бюджетни показатели. Тя отчита втория най-висок бюджетен дефицит - 5,1 на сто от БВП през 2025 г., след Белгия (5,2 на сто). Това се счита за ниво, което не позволява стабилизиране на държавния дълг, който е третият най-висок (като дял от БВП) след този на Гърция и Италия.

още
Банка ДСК - банка на годината за 2025 Банка ДСК - банка на годината за 2025 12:01 | 24.06.2026 | 914

Председателят на Управителния съвет на Асоциацията на банките в България Петя Димитрова посочи, че банките у нас са стабилни, добре капитализирани и ликвидни, подчертавайки, че българската банкова система изпъква с по-добри показатели спрямо други банкови общности в Европа. Тя изрази позицията, че банковата система е гръбнакът на всяка една икономика и няма как една държава да се развива добре, ако банките не са стабилни.

още
Мониторинг на всяка пратка сурово мляко Мониторинг на всяка пратка сурово мляко 14:25 | 12.06.2026 | 681

Контролът ще включва лабораторни анализи за общ брой микроорганизми, който е показател за чистотата на суровото мляко, общ брой соматични клетки, които са показател за здравословното състояние на животните, както и изследвания за наличие на инхибитори и афлатоксин М1.

още
Най-добрите фермери на кафе идват в България Най-добрите фермери на кафе идват в България 10:05 | 09.06.2026 | 388

По време на фестивала, ще бъдат организирани презентации, дегустации и coffee workshops, като всяка кафе област ще си има свое пространство, където може да се разговаря от първо лице с топ фермера на съответната страна. 

още
Лизингът на леки коли с 18% ръст Лизингът на леки коли с 18% ръст 06:55 | 19.05.2026 | 721

Относителният дял на лизинга на леки автомобили от общите вземания по договори за финансов лизинг в България възлиза на 55,8 на сто към края на март тази година, като нараства спрямо равнището си от преди 12 месеца, когато е достигал 52,3 на сто от всички вземания.

още
Президентът Йотова посети изцяло българска инвестиция в Баку Президентът Йотова посети изцяло българска инвестиция в Баку 09:48 | 18.05.2026 | 554

Заводът за утилизация на отработени индустриални и моторни масла и производство на базови масла от първа и втора група е единственият доведен до реализация индустриален проект, одобрен от азербайджанския президент Илхам Алиев при посещението му в България през 2023 г. Това е и първата инвестиция от такъв мащаб в тази сфера в Азербайджан.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg