EUR 1.9558
USD 1.1797
CHF 0.9231
GBP 0.8717
CNY 8.0483
you tube
mobile version

Внос на хранителни продукти по страни - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
de minimis от 9 000 евро за „Странджански манов мед“ de minimis от 9 000 евро за „Странджански манов мед“ 10:35 | 26.05.2026 | 0

На подпомагане подлежат производители на „Странджански манов мед“, които имат сключен договор за контрол за съответствие на продукта с одобрена спецификация с контролиращо лице, както и да са вписани в публичните електронни регистри на производителите на съответните продукти със защитени наименования, които се поддържат на интернет страницата на МЗХ.

още
"Започна "Доверете се на българското" пред НДК "Започна "Доверете се на българското" пред НДК 18:05 | 22.05.2026 | 397

Ще бъдат представени нови колекции облекла. Фирма от Трявна ще предложи висококачествен трикотаж. Производител от Русе ще се погрижи за облеклото за най-малките. На изложението може да бъде открит български бранд, посветен на био и натурални продукти от маслодайна роза "Дамасцена" и лавандула, а друг участник ще предложи продукти, базирани на екстракти от гъби. 

още
ЕС с търговски излишък от €5,9 млрд. ЕС с търговски излишък от €5,9 млрд. 12:58 | 21.05.2026 | 607

Износът на стоки от еврозоната към останалия свят през март 2026 г. възлиза на 265,3 млрд. евро, което е спад от 5,5 на сто в сравнение с март 2025 г. (280,6 млрд. евро). Вносът от трети страни е на стойност 257,4 млрд. евро, което е ръст от 4,4 на сто спрямо март 2025 г. (246,5 млрд. евро).

още
КЗК предлага 23 антикризисни мерки за пазара на горива КЗК предлага 23 антикризисни мерки за пазара на горива 12:03 | 21.05.2026 | 448

При проучването са анализирани пазарите на производство, внос, съхранение и търговия с горива на едро и дребно, както и действията на служебното правителство. Според основния извод държавата е приложила подход за отлагане, а не за предотвратяване на „ценовата спирала“ при горивата.

още
Египет: земеделски продукти в пустинята с „изкуствена река“ Египет: земеделски продукти в пустинята с „изкуствена река“ 17:05 | 20.05.2026 | 503

Планира се да се отглеждат основно пшеница, царевица, зеленчуци, както и култури като маслини и смокини, с цел намаляване на зависимостта от внос и ограничаване на разходите за чуждестранна валута.

още
123 години Пристанище Бургас 123 години Пристанище Бургас 06:55 | 20.05.2026 | 506

Днес пристанищен район Бургас е най-големият в страната и обслужва икономиките на Югоизточна България, съседни балкански страни и черноморските държави.

още
Спад в цените на основни хранителни стоки Спад в цените на основни хранителни стоки 08:56 | 19.05.2026 | 600

Цената на кравето сирене се понижава с 0,62  на сто до 6,05 евро за килограм, а на кашкавала „Витоша“ - с 0,93 на сто до 9,60 евро за килограм. Прясното мляко е надолу с 1,24 на сто до 1,19 евро за литър, а киселото мляко (3 и над 3 процента масленост) е по-скъпо с 3,70 на сто и се търгува по 0,70 евро за кофичка от 400 гр.

още
Съперничеството между САЩ и Китай Съперничеството между САЩ и Китай 12:03 | 18.05.2026 | 538

Китай и САЩ остават ключови търговски партньори. Китай разчита на американския потребителски пазар, а САЩ продължават да зависят от китайското производство – от ежедневни стоки до специализирани продукти и компоненти.

още
Косвено въздействие на US мита върху България Косвено въздействие на US мита върху България 06:55 | 18.05.2026 | 444

Влиянието върху стопанската активност в страната се предава през канала на отслабващото външно търсене и през натиска върху европейските вериги за доставки, в които България е силно интегрирана. Това се посочва в анализ на „Кофас“ (Coface) по повод изминалата една година на търговско напрежение между двете страни на Атлантика. 

още
Предварително споразумение по Закона за критичните лекарства Предварително споразумение по Закона за критичните лекарства 08:01 | 14.05.2026 | 526

Новият регламент установява за първи път всеобхватна рамка за предотвратяване и управление на недостига на критични лекарства, засилване на производството им в Европа и гарантиране, че пациентите във всички страни членки ще имат навременен и равен достъп до лечението, от което се нуждаят.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg