EUR 1.9558
USD 1.1640
CHF 0.9175
GBP 0.8643
CNY 7.8752
you tube
mobile version

Влак китай турция - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Производството на електромобили се връща в Европа Производството на електромобили се връща в Европа 16:10 | 16.07.2026 | 104

Дeлът на изцяло електрическите автомобили, произведени в заводи в Китай от западни марки, от всички продажби на електромобили се е свил до 23 на сто през първото тримесечие на годината. През 2024 г. делът е бил 38 на сто. През същия период делът на произведените в Китай автомобили на „Тесла“ на общия европейски пазар е спаднал от 23 на сто до 19 на сто.

още
Китай: Слаб ръст на икономиката Китай: Слаб ръст на икономиката 10:25 | 16.07.2026 | 134

Икономиката на Китай е нараснала с 4,3 на сто на годишна база през второто тримесечие на 2026 г., което е най-слабият темп на растеж от края на 2022 г. и под очакванията на анализаторите, съобщиха китайските власти, цитирани от Асошиейтед прес.

още
Турция увеличава капацитета на хранилището "Мармара" Турция увеличава капацитета на хранилището "Мармара" 14:50 | 15.07.2026 | 222

"Подсилваме още повече капацитета на газовата ни инфраструктура. С новото депо с капацитет от 160 хил. кубични метра, което изграждаме в газохранилището "Мармара", увеличаваме капацитета му от 255 на 415 хил. кубични метра", написа турският енергиен министър.

още
Гърция - инвестиционен лидер на Балканите Гърция - инвестиционен лидер на Балканите 11:40 | 13.07.2026 | 462

Притокът на чуждестранен капитал в Гърция е достигнал рекордно високо ниво през 2025 г., като страната е привлякла повече преки чуждестранни инвестиции (ПЧИ) в сравнение с Турция и всички балкански страни взети заедно, сочат данни на доклад на ООН за търговия и развитие (UNCTAD).

още
108 хил. работници от трети страни внесени у нас 108 хил. работници от трети страни внесени у нас 07:20 | 13.07.2026 | 353

Анкетирани предприятия посочват, че в България работници от трети страни идват предимно от Украйна и Турция. Значителен брой работници от трети държави са от страни от Далечния изток като Непал и Тайланд, както и от Централна Азия.

още
Китай опустошава последната крепост на германската индустрия Китай опустошава последната крепост на германската индустрия 07:25 | 09.07.2026 | 605

В продължение на десетилетия хилядите нишови производители от световна класа, които са гръбнакът на германската икономика, разчитаха на едно непреодолимо предимство: ненадминатото качество. Сега тази защитна стена започва да се руши.

още
Какво се случва европейската автомобилна индустрия? Какво се случва европейската автомобилна индустрия? 13:25 | 08.07.2026 | 688

Предизвикателствата пред европейските автомобилни производители стават все по-видими: печалбите на водещи компании се свиват, китайските конкуренти бързо увеличават пазарния си дял както в Китай, така и в Европа, а скъпият преход към електромобили поставя под натиск традиционните бизнес модели.

още
SolitAir с първи карго полет от Дубай до София SolitAir с първи карго полет от Дубай до София 13:40 | 07.07.2026 | 795

Новата линия дава възможност на европейските спедитори, интегратори и компании за електронна търговия да получат директен достъп до разширената мрежа на превозвача, която включва също индийския субконтинент, страни от Централна Азия и Китай.

още
Китай намали цените на горивото Китай намали цените на горивото 12:20 | 07.07.2026 | 448

Цените на бензина и дизела са намалени съответно с 950 юана (около 122 евро) до 8175 юана за тон (около 1050 евро) и 915 юана (около 117 евро) до 7170 юана за тон (около 920 евро), посочи НКРР. Така цените на горивата в Китай вече са с по-малко от 2 на сто по-високи спрямо нивата отпреди началото на войната в Иран, започнала в края на февруари.

още
Турция иска да се присъедини към SEPA Турция иска да се присъедини към SEPA 08:01 | 06.07.2026 | 430

Турция е решена да изведе още по-напред партньорството си с Европейския съюз, а членството в блока продължава да бъде стратегическа цел за страната.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg