EUR 1.9558
USD 1.1797
CHF 0.9231
GBP 0.8717
CNY 8.0483
you tube
mobile version

България ще е първата страна в източна европа която става домакин на срещата на най ключовите фигури - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
България и Виетнам засилват сътрудничеството България и Виетнам засилват сътрудничеството 16:55 | 29.04.2026 | 103

Туристически форум Виетнам–България 2026 събра повече от 80 делегати от двете страни, включително политици и представители на туристически асоциации, образователни институции, туристически фирми, авиокомпании и свързани организации.

още
Завод за рециклиране на редкоземни магнити в Германия Завод за рециклиране на редкоземни магнити в Германия 14:59 | 29.04.2026 | 120

Заводът на германския стартъп HyProMag GmbH е един от многото проекти, чието начало беше поставено през последните години в Европа, целящи постигане на амбициозните цели на блока за суверенитет в областта на критичните материали.

още
€800 млн. преки инвестиции през първите 2 месеца €800 млн. преки инвестиции през първите 2 месеца 12:58 | 29.04.2026 | 133

Приоритетните сфери за България в момента са преработвателна промишленост, информационно-комуникационни технологии, научна и развойна дейност, образование. 

още
Млади таланти срещат реалния бизнес Млади таланти срещат реалния бизнес 10:57 | 29.04.2026 | 145

Университетът по хранителни технологии - Пловдив е домакин на Startup Fair - Plovdiv 2026, най-голямото събитие за млади предприемачи и иновации в региона.

още
8,1% ръст на пътниците по международни полети 8,1% ръст на пътниците по международни полети 10:02 | 29.04.2026 | 144

Общият брой пътници по търговски полети нараства със 7,9 процента на годишна база, съобщи председателят на Асоциацията на българските авиокомпании (АБА) Йовко Йоцев по време на пресконференция в София, на която беше представен анализ за развитието на авиационния пазар през 2025 г. и актуалните предизвикателства пред сектора.

още
Приоритетите на ЕП за следващия бюджет Приоритетите на ЕП за следващия бюджет 09:15 | 29.04.2026 | 137

Бюджетът на ЕС за 2027 г. трябва да укрепи социалния модел, териториалното сцепление и сигурността на Европа, подчертават евродепутатите.

още
Казахстан залага на евтина енергия Казахстан залага на евтина енергия 18:10 | 28.04.2026 | 249

В Екибастуз, промишлен град в Северен Казахстан, известен с въгледобива, правителството залага 30 милиарда долара на идея, която все още е начален етап: че бъдещето на изкуствения интелект ще зависи не само от софтуера, но и от достъпа до енергия.

още
Европейските програми в България през 2025 г. - видео Европейските програми в България през 2025 г. - видео 11:09 | 28.04.2026 | 228

Резултатите на десетте програми от Споразумението за партньорство в един дигитален разказ за промяната, която се случва в България с подкрепата на Европейския съюз – Програми на ЕС Wrapped2025.

още
Фирми:"Ел Би Булгарикум" , "Слънчо"АД Фирми:"Ел Би Булгарикум" , "Слънчо"АД 17:20 | 27.04.2026 | 337

Соларната система е с инсталирана мощност от 200 киловата, като може да осигури част от електроенергията за производствените процеси. В проекта е включена и локална система за съкранение на енергия с капацитет от 200 kWh, която позволява при необходимост автономно ел. захранване на инсталираните мощности на предприятието и в тъмната част от денонощието, както и в дни интензивно слънчево греене.

още
СО и МЗХ ще развиват заедно парк Витоша СО и МЗХ ще развиват заедно парк Витоша 13:20 | 27.04.2026 | 257

В Документа се очертава общата рамка за координирани действия в подкрепа на една от най-посещаваните природни територии в България. Меморандумът включва няколко ключови приоритетни проекта за подобряване на пешеходната достъпност и образователната среда на територията на Витоша. Сред тях са: „Пътеки на гражданите“ за възстановяване на пешеходните маршрути, „Природата като класна стая“, за което ще се използва базата...

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg