EUR 1.9558
USD 1.6744
CHF 2.1128
GBP 2.2494
CNY 2.3509
you tube
mobile version

Бизнес стратегия на фирма - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Бизнес активността в еврозоната в застой Бизнес активността в еврозоната в застой 18:08 | 04.11.2025 | 267

Промишленото производство се увеличава слабо за осми пореден месец, но без осезаем импулс за ускоряване. PMI в производствения сектор нараства слабо до 51 пункта през октомври при 50,9 пункта през септември.

още
Германия: Повишение на бизнес климата при търговците Германия: Повишение на бизнес климата при търговците 12:03 | 04.11.2025 | 312

Индексът на мюнхенския институт, който отразява равнището на доверие на германските компании от сектора на търговията на дребно в икономиката на страната, нараства слабо до минус 23,2 пункта през октомври спрямо минус 23,8 пункта през септември (сезонно коригирани). Компаниите оценяват настоящата си ситуация като малко по-добра, но остават предпазливи, показват данните в проучването.

още
Спад в пазара на земеделски машини Спад в пазара на земеделски машини 09:20 | 03.11.2025 | 366

Това са част от резултатите от национално допитване за пазара на труда в хотелския бизнес в България, направено през октомври от Хотелския форум (HTIF). Очакванията на 90 на сто от участниците в допитването са през 2026 г. ситуацията с кадрите да продължи да се усложнява. 

още
Под 10% чужденци работят в хотели Под 10% чужденци работят в хотели 07:10 | 03.11.2025 | 382

Това са част от резултатите от национално допитване за пазара на труда в хотелския бизнес в България, направено през октомври от Хотелския форум (HTIF). Очакванията на 90 на сто от участниците в допитването са през 2026 г. ситуацията с кадрите да продължи да се усложнява. 

още
Заработи авиолинията Пловдив – Милано Заработи авиолинията Пловдив – Милано 11:05 | 27.10.2025 | 887

Редовните полети се очаква да допринесат за развитието на туризма и икономическите връзки между Пловдив и Северна Италия, като разширят възможностите за пътуване и бизнес партньорства в региона. Полетите ще са целогодишни и ще се изпълняват два пъти седмично – петък и неделя, посочиха от ръководството на летището.

още
Фирми: АЕЦ "Черна гора", MOL, Levi's Фирми: АЕЦ "Черна гора", MOL, Levi's 16:45 | 22.10.2025 | 760

Първото споразумение, подписано с „Арабел Салушънс“ (Arabelle Solutions), се отнася до напредъка на ремонтните дейности в първи блок на АЕЦ „Черна вода“. Второто споразумение е с „Фраматом“ (Framatome) и е за разработване на проект за медицински радиоизотопи. И двете споразумения са в съответствие с инвестиционната стратегия на „Нуклеарелектрика“ и целта ѝ да позиционира румънската ядрена...

още
Ловеч: 16 блока ще се санират Ловеч: 16 блока ще се санират 09:25 | 22.10.2025 | 544

Фирмите изпълнители са избрани - те са 12, а строителен надзор на всичките обекти ще осъществява една фирма, уточни кметът Страцимир Петков.Реализацията на проекта трябва да приключи до края на юни 2026 г.

още
Малкият бизнес - 99% от предприятията в ЕС Малкият бизнес - 99% от предприятията в ЕС 06:55 | 15.10.2025 | 400

Тези предприятия са генерирали нетен оборот от 38,5 трилиона евро, което е довело до 10,5 трилиона евро добавена стойност. Най-голямата част от тях - 99 на сто са микро- и малки предприятия, които са разполагали с персонал до 49 служители.

още
Стратегия за насърчаване на изкуствения интелект Стратегия за насърчаване на изкуствения интелект 14:04 | 13.10.2025 | 487

Стратегиите предвиждат прилагането на ИИ в здравеопазването, фармацевтиката, енергетиката, превозите, производството, строителството, отбраната и съобщенията, а на по-късен етап – и във финансите, туризма и електронната търговия. За изпълнението на тези цели е предвиден бюджет от един милиард евро.

още
Германия: Спад на бизнес климата в автоиндустрията Германия: Спад на бизнес климата в автоиндустрията 08:01 | 13.10.2025 | 443

Основната причина за понижението са значително по-песимистичните очаквания на компаниите за бъдещето. "Появяват се първи признаци на разочарование от новото германско правителство", коментира експертът от "Ифо" Анита Вьолфл.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg