EUR 1.9558
USD 1.1767
CHF 0.9132
GBP 0.8728
CNY 8.1294
you tube
mobile version

Банка дск клонове в софия - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
€20 млн. заем за "София мед" от ЕБВР €20 млн. заем за "София мед" от ЕБВР 16:05 | 01.04.2026 | 245

Чрез заема ще бъде насърчено рециклирането на мед, като фокусът пада върху увеличаване на използването на вторично рециклирано съдържание и подобряване на ефективността при използването на вода.

още
Morgan Stanley препоръчва вложения в кеш Morgan Stanley препоръчва вложения в кеш 08:01 | 01.04.2026 | 205

Американската инвестиционна банка понижи оценката си за глобалните акции и препоръча увеличаване на вложенията в кеш и американски държавни облигации на фона на нарастващата несигурност, свързана с конфликта в Близкия изток, предаде Ройтерс.

още
С полети до 94 дестинации от летище „Васил Левски“-София С полети до 94 дестинации от летище „Васил Левски“-София 12:25 | 30.03.2026 | 307

Радваме се, че София продължава да утвърждава позицията си като ключов авиационен център в региона.“, каза Димитър Биков, главен директор „Маркетинг и бизнес развитие“ в СОФ Кънект, оператор на летището.

още
София: Модернизация на ВиК инфраструктура в 8 района София: Модернизация на ВиК инфраструктура в 8 района 16:55 | 23.03.2026 | 675

Общо 31 хил. души във "Връбница", "Овча купел", "Панчарево", "Витоша", "Надежда", "Искър", гр. Банкя и гр. Нови Искър ще бъдат свързани към нова канализационна мрежа и ще имат обновени водопроводи, като част от най-мащабната ВиК инвестиция в новата история на София.

още
КЕВР наложи глоба на "Топлофикация София" ЕАД КЕВР наложи глоба на "Топлофикация София" ЕАД 12:25 | 21.03.2026 | 758

Имуществените санкции на "Топлофикация София" ЕАД и "Енерджи Маркет" АД са за нарушение на правилата за търговия на едро с енергия. Двете дружества са глобени с по 53 969,86 евро. Според регулатора двете компании са нарушили европейския Регламент (ЕС) №1227/2011 (REMIT), който цели гарантиране на прозрачност и предотвратяване на пазарни злоупотреби.

още
ЦБ на Русия намали основната си лихва ЦБ на Русия намали основната си лихва 09:44 | 21.03.2026 | 648

Руската централна банка (РЦБ) понижи основния си лихвен процент с 50 базисни пункта (0,5 процентни пункта) до 15 на сто в условията на забавяне на икономическия растеж заради продължаващата война в Украйна и наложените западни санкции, предаде Франс прес.

още
Първо трансгранично квантово-комуникационно трасе Първо трансгранично квантово-комуникационно трасе 17:00 | 20.03.2026 | 606

Новото трасе ще свърже София и Букурещ и ще се превърне в ключов елемент от бъдещата европейска квантово-комуникационна инфраструктура. То е част от по-широката европейска инициатива за изграждане на сигурна комуникационна среда за държавните институции, научните организации и стратегическите инфраструктури в Европейския съюз, обявиха от Българската академия на науките (БАН).

още
Половин тон монети за деца в неравностойно положение Половин тон монети за деца в неравностойно положение 16:05 | 20.03.2026 | 601

В инициативата се включиха и представители на целия небанков сектор, сред които Българска фондова борса, Централен депозитар, Гаранционният фонд, Българска банка за развитие, пенсионно осигурителните дружества „Топлина“ и „Бъдеще“ , Застрахователно дружество „Евроинс“,„Булстрад Живот Виена Иншурънс Груп“, „Аларик Секюритис“, Военна академия „Г.С. Раковски“ и други.

още
Увеличена активност за къщи в София и околностите Увеличена активност за къщи в София и околностите 06:55 | 20.03.2026 | 765

Повечето съществуващи комплекси се намират по Южната дъга на Околовръстния път, както и в близки села, като самостоятелната къща остава най-популярният тип продукт, следвана от редова къща с малък двор.

още
Договори за чистотата се финализират в София Договори за чистотата се финализират в София 14:15 | 10.03.2026 | 558

Паралелно с новите договори, Столичната община продължава да развива и собствения си ресурс. В шест столични района - "Люлин", "Красно село", "Красна поляна", "Подуяне", "Слатина" и "Изгрев", почистването се извършва успешно с общински капацитет. Това стана възможно след разширяването на възможностите на общинските предприятия по време на кризисните месеци, добавят от Общината.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg