EUR 1.9558
USD 1.1767
CHF 0.9132
GBP 0.8728
CNY 8.1294
you tube
mobile version

Акции света софия - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
София: Модернизация на ВиК инфраструктура в 8 района София: Модернизация на ВиК инфраструктура в 8 района 16:55 | 23.03.2026 | 230

Общо 31 хил. души във "Връбница", "Овча купел", "Панчарево", "Витоша", "Надежда", "Искър", гр. Банкя и гр. Нови Искър ще бъдат свързани към нова канализационна мрежа и ще имат обновени водопроводи, като част от най-мащабната ВиК инвестиция в новата история на София.

още
КЕВР наложи глоба на "Топлофикация София" ЕАД КЕВР наложи глоба на "Топлофикация София" ЕАД 12:25 | 21.03.2026 | 418

Имуществените санкции на "Топлофикация София" ЕАД и "Енерджи Маркет" АД са за нарушение на правилата за търговия на едро с енергия. Двете дружества са глобени с по 53 969,86 евро. Според регулатора двете компании са нарушили европейския Регламент (ЕС) №1227/2011 (REMIT), който цели гарантиране на прозрачност и предотвратяване на пазарни злоупотреби.

още
Първо трансгранично квантово-комуникационно трасе Първо трансгранично квантово-комуникационно трасе 17:00 | 20.03.2026 | 438

Новото трасе ще свърже София и Букурещ и ще се превърне в ключов елемент от бъдещата европейска квантово-комуникационна инфраструктура. То е част от по-широката европейска инициатива за изграждане на сигурна комуникационна среда за държавните институции, научните организации и стратегическите инфраструктури в Европейския съюз, обявиха от Българската академия на науките (БАН).

още
Увеличена активност за къщи в София и околностите Увеличена активност за къщи в София и околностите 06:55 | 20.03.2026 | 496

Повечето съществуващи комплекси се намират по Южната дъга на Околовръстния път, както и в близки села, като самостоятелната къща остава най-популярният тип продукт, следвана от редова къща с малък двор.

още
ЕС: Рекордно производство на храни ЕС: Рекордно производство на храни 13:45 | 16.03.2026 | 495

Износът на селскостопански хранителни продукти е нараснал до 238,4 милиарда евро през 2025 г. - увеличение от 1 процент спрямо 2024 г. (+2,8 милиарда евро). ЕС е запазил позицията си на най-големия износител на агрохранителни стоки в света и се откроява като единственият износител сред първите пет в света (ЕС, САЩ, Бразилия, Китай и Канада), който е увеличил общата стойност на износа през годината. Това показва устойчивостта на европейския...

още
Договори за чистотата се финализират в София Договори за чистотата се финализират в София 14:15 | 10.03.2026 | 542

Паралелно с новите договори, Столичната община продължава да развива и собствения си ресурс. В шест столични района - "Люлин", "Красно село", "Красна поляна", "Подуяне", "Слатина" и "Изгрев", почистването се извършва успешно с общински капацитет. Това стана възможно след разширяването на възможностите на общинските предприятия по време на кризисните месеци, добавят от Общината.

още
София Тех Парк кандидатства за мрежата DIANA на НАТО София Тех Парк кандидатства за мрежата DIANA на НАТО 14:40 | 09.03.2026 | 594

DIANA е инициатива на НАТО, която цели да ускори достъпа на иновации в отбраната. Кандидатстването ще открие нови възможности на българските иноватори, както и разширяване на инвестиционния потенциал.

още
Такса военен риск в Близкия изток Такса военен риск в Близкия изток 14:04 | 04.03.2026 | 515

Третият по големина контейнерен превозвач в света, френската CMA CGM, обяви, че от понеделник и до второ нареждане прилага „извънредна такса за конфликт“ за курсове, превозващи товари до или от редица страни в Близкия изток и Северна Африка.

още
Норвежкият държавен фонд на печалба от $ 248 млрд. Норвежкият държавен фонд на печалба от $ 248 млрд. 16:25 | 02.03.2026 | 548

Близо 40 на сто от инвестициите на фонда са в американски акции, като сред най-ценните участия са дял от 1,3 на сто в „Енвидиа“ (Nvidia), 1,2 на сто в „Епъл“ (Apple) и 1,3 на сто в „Майкрософт“ (Microsoft). Фондът инвестира също във книжа с фиксиран доход, недвижими имоти и инфраструктура за възобновяема енергия.

още
Турската държава ще дава по $100хил. на епизод Турската държава ще дава по $100хил. на епизод 15:45 | 26.02.2026 | 612

Благодарение на успеха на турските сериали Турция е сред най-големите износители на телевизионни сериали в света. Индустрията достига до близо един милиард души в около 170 страни, превръщайки Турция в една от трите най-големи телевизионни индустрии в света по отношение на продажбите и износния потенциал

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg