EUR 1.9558
USD 1.7249
CHF 2.0938
GBP 2.3251
CNY 2.3976
you tube
mobile version

Промените в закона за управление на етажната собственост - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Австрия с най-голямо увеличение на рециклирането Австрия с най-голямо увеличение на рециклирането 10:50 | 09.06.2025 | 380

Австрия е постигнала най-голямо увеличение на рециклирането, каза компанията за управление на отпадъците „Сенсонео“ по повод Световния ден на околната среда днес. Компанията прави оценка на ефективността на управлението на отпадъците в 38-те държави членки на Организацията за икономическо сътрудничество и развитие с цел изготвяне на Световния индекс.

още
"Син флаг" на рибарското пристанище в Поморие "Син флаг" на рибарското пристанище в Поморие 14:58 | 02.06.2025 | 557

Поморие е сред малкото населени места в страната, които получават това признание за устойчиво управление на крайбрежната си зона и висок стандарт на качество на водите, беше отчетено по време на церемонията по издигането на флага.

още
Турция: 9000 евро глоба за пътно нарушение Турция: 9000 евро глоба за пътно нарушение 14:32 | 29.05.2025 | 415

Увеличават се наказанията за нарушения на правилата за движение по пътищата, като някои глоби могат да достигнат дори до 370 хиляди турски лири (почти 9000 евро). Промените са в рамките на амбицията на властите да намалят двойно смъртните случаи по пътищата до 2030 г.

още
Британските железници се национализират Британските железници се национализират 08:35 | 27.05.2025 | 448

Британското правителство започна връщането на жп услугите под публичен контрол с поемането на дейността на оператора "Саут уестърн рейлуей" (South Western Railway - SWR). Компанията преди бе собственост на "ФърстГруп" (FirstGroup) и "Ем Ти Ар корпорейшън" (MTR Corporation), но вече е под контрола на министерството на транспорта.

още
Мерки за опростяване на ОСП Мерки за опростяване на ОСП 13:25 | 21.05.2025 | 563

Промените биха могли да спестят до 1,58 милиарда евро годишно за земеделските стопани и 210 милиона евро за националните администрации. Те ще направят плащанията, някои изисквания и кризисните инструменти по-гъвкави и лесни.

още
Учредяване на „Магазин за хората“ ЕАД Учредяване на „Магазин за хората“ ЕАД 15:37 | 17.05.2025 | 652

Създаването на едноличното акционерно дружество (ЕАД) със 100 % собственик на капитала Министерство на земеделието и храните е възложено със Закона за държавния бюджет. Целта е изграждането на магазинна мрежа с български стоки и продукти от първа необходимост с минимална надценка.

още
Само едно яхтено пристанище със стандарт "Син флаг" Само едно яхтено пристанище със стандарт "Син флаг" 14:04 | 16.05.2025 | 744

Тридесет и осем са критериите, разделени в няколко категории, по които международното жури оценява яхтените пристанища - като се започне от безопасността на посетителите, през плана за управление на отпадъците, до екологосъобразни практики, обслужване на лодките и т.н.

още
МС одобри 17 млн.лв. за ДПРО МС одобри 17 млн.лв. за ДПРО 14:25 | 12.05.2025 | 601

Всяка държава членка носи крайната отговорност за управлението на отработено гориво и радиоактивни отпадъци, генерирани в нея. Посочената директива е транспонирана в българското законодателство със Закона за безопасно използване на ядрената енергия.

още
Фирми: Електрохолд Трейд,TBI Bank,"Шнайдер Електрик" Фирми: Електрохолд Трейд,TBI Bank,"Шнайдер Електрик" 15:05 | 08.05.2025 | 726

"Електрохолд Трейд" си партнира с германската компания "Ти Ем Ейч") - The Mobility House (TMH) за внедряване на усъвършенстван софтуер за търговско управление на фотоволтаични централи и батерии. Промяна на рейтинга на TBI Bank. Фернандо Палмеро е новият директор на Schneider Electric в Пловдив.

още
Изменения в Закона за насърчаване на инвестициите (ЗНИ) Изменения в Закона за насърчаване на инвестициите (ЗНИ) 13:15 | 08.05.2025 | 505

“Компаниите ще оценят предвидените промени, защото това ще облекчи процедурите и условията за сертифициране и подкрепа на инвеститорите. На следващо място ще съкрати допълнително сроковете за административно обслужване", каза заместник-министър Дановски и допълни, че те ще бъдат с една трета по-кратки от от предвидените в съответните нормативни актове. 

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg