EUR 1.9558
USD 1.6795
CHF 2.0884
GBP 2.2411
CNY 2.3755
you tube
mobile version

Пределна норма на заместване формула - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Банките в еврозоната са стабилни Банките в еврозоната са стабилни 10:02 | 19.11.2025 | 479

Общият капиталов коефициент на значимите банки в еврозоната е достигнал 20,1 процента в края на 2024 г., като през второто тримесечие на 2025 г. се е повишил леко до 20,2 процента. Коефициентът на основния капитал от първи ред (CET1) е бил 16,1 процента през второто тримесечие на 2025 г., показват данните на ЕЦБ. Среднопретеглената ликвидна норма е била 5,9 процента към края на същия период.

още
ТИТАН Златна Панега - 65% термично заместване на изкопаеми горива ТИТАН Златна Панега - 65% термично заместване на изкопаеми горива 16:52 | 01.10.2025 | 774

ТИТАН Златна Панега отчита рекорден ръст от 65% термично заместване на изкопаеми горива с алтернативни за четири последователни месеца. Компанията е първият циментов завод в България със собствен фотоволтаичен парк, който вече покрива между 11% и 13% от енергийните нужди на завода.

още
Формула 1 на корабостроенето Формула 1 на корабостроенето 12:03 | 28.08.2025 | 576

Яхта с дължина над 24 метра се счита за суперяхта. Докато Италия е лидер на пазара в областта на "малките" суперяхти – с дължина под 60 метра – Нидерландия строи най-дългите суперяхти, които често са изработени по поръчка. Строежът на един такъв морски съд може да отнеме години.

още
Какви са реално цените на ОП при АМ? Какви са реално цените на ОП при АМ? 11:05 | 26.03.2025 | 599

При определяне на прогнозната стойност е посочено, че тя е и пределна, т.е. – участниците при подготовка на офертата си не могат да надвишават определената от възложителя прогнозна стойност на поръчката. Ползването на този критерий дава възможност на възложителя, да избере не само най-икономически изгодна оферта, но и такава, която дават по-високо качество. Освен това в конкретната поръчка превес е даден на цената, тъй като...

още
37,4% от българите приемат формулата на кабинета 37,4% от българите приемат формулата на кабинета 17:10 | 17.01.2025 | 593

Новата формула на правителството по-скоро приемат 21,4%, 16,5 на сто по-скоро не я приемат, а 20,8% съвсем не я приемат. Останалите близо четири на сто от запитаните се затрудняват да отговорят. Така правителството на Росен Желязков получава стартов обществен толеранс, макар и неголям, допълват социолозите.

още
НСИ: 30% по-eвтино пазаруване на собствени марки НСИ: 30% по-eвтино пазаруване на собствени марки 07:15 | 15.01.2025 | 559

Това сочи изчисление на НСИ със специално създадена за целта формула, която отразява разликата в цените на собствените марки на Kaufland и средните съпоставими цени на останалите марки, продавани във веригата. В проучването са включени 100-те най-търсени и основни продукта, част от малката потребителска кошница на НСИ.

още
Българските инвестиции в чужбина Българските инвестиции в чужбина 17:10 | 13.12.2024 | 1260

България е сред водещите страни в ЕС по норма на възвръщаемост от инвестиции извън страната – само Полша е пред нас.Най-много те са в Румъния. В топ 10 са Сърбия, Гърция, Северна Македония. Реално над една четвърт от българските преки инвестиции зад граница са в съседни страни. Делът надхвърля една трета, ако включим всички държави от региона на Балканите.

още
1,9 млрд. евро държавна помощ за "Дойче бан" 1,9 млрд. евро държавна помощ за "Дойче бан" 11:25 | 02.12.2024 | 602

Изпълнителният орган на ЕС подчертава, че е взел предвид при решението си факта, че "железопътният товарен транспорт е от съществено значение като решение с по-ниски емисии за заместване на автомобилния транспорт и за създаване на устойчиви логистични вериги".

още
Повишението на МРЗ отива в съда Повишението на МРЗ отива в съда 08:56 | 04.11.2024 | 768

Според АИКБ постановлението и разпоредбите на КТ, свързани с МРЗ, не съответстват и на Директива (ЕС) 2022/2041, която изисква въвеждане на критерии, които отразяват покупателната способност на минималната заплата и разпределението на доходите в страната, а не проста формула, базирана на СРЗ.

още
Публичните разходи се превръщат в риск Публичните разходи се превръщат в риск 11:05 | 18.10.2024 | 741

Държавни разходи в рамките на 40% от БВП и бюджетен дефицит в размер на 3% от БВП са се превърнали в норма за държавните финанси, а не в изключение, а средносрочната фискална рамка и поетите ангажименти дават сигнали за бързо покачване на държавните разходи и високо ниво на бюджетен дефицит

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg