EUR 1.9558
USD 1.1640
CHF 0.9175
GBP 0.8643
CNY 7.8752
you tube
mobile version

Политики за кибер защита нато - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Молдова стана 40-та членка на ЕПВ Молдова стана 40-та членка на ЕПВ 16:05 | 03.06.2026 | 480

Чренството в Европейското патентно ведомство позволява на изобретатели, изследователи и компании от цял свят да получат висококачествена патентна защита за своите изобретения в до 46 държави, обхващащи пазар от над 715 милиона души. Създадено през 1977 г., ЕПВ има седалище в Мюнхен, с офиси в Хага, Берлин, Виена и Брюксел, и наброява близо 6300 служители.

още
КЗК образува производства срещу две вериги КЗК образува производства срещу две вериги 16:25 | 26.05.2026 | 854

Комисията за защита на конкуренцията образува производства срещу „Кауфланд България ЕООД енд КО“ (ТВ Кауфланд) и „Максима България“ ЕООД (ТВ Т-Маркет) за установяване на възможни нелоялни търговски практики спрямо доставчици и производители.

още
Защита от пожари по европроект в България и Турция Защита от пожари по европроект в България и Турция 14:04 | 21.05.2026 | 645

Средствата от близо €5,2 млн. се осигуряват по управляваната от Министерството на регионалното развитие и благоустройството (МРРБ) Програма за трансгранично сътрудничество България – Турция 2021-2027 г.

още
Защита на стратегически сектори от рискови инвестиции Защита на стратегически сектори от рискови инвестиции 07:52 | 21.05.2026 | 579

Членовете на ЕП дадоха зелена светлина за споразумение с държавите членки на ЕС, относно задължителния скрининг на чуждестранните инвестиции в чувствителни сектори като отбраната, полупроводниците, изкуствения интелект, суровините от критично значение и финансовите услуги, за да се установят и преодолеят потенциалните рискове за сигурността или обществения ред, като същевременно се запази възможността за приток на чуждестранни капитали..

още
До 500 000 евро глоба на търговци заради цени До 500 000 евро глоба на търговци заради цени 16:55 | 12.05.2026 | 589

Законопроект за изменение и допълнение на Закона за защита на конкуренцията, внесен от Явор Гечев от „Прогресивна България“ и група народни представители, бе приет на първо четене със 17 гласа „за“, 2 „въздържал се“ и 2 гласа „против“ от временната комисия по бюджет и финанси към парламента.

още
Иран и Израел се целят в ядрени обекти Иран и Израел се целят в ядрени обекти 13:50 | 25.03.2026 | 985

Малко места в Израел са по-добре защитени от главния израелски център за ядрени изследвания в град Димона. Дори и калените в битки израелци изглеждаха разтърсени от гледката на разрушението, предизвикано от две ирански балистични ракети, които в нощта срещу неделя се разбиха в жилищни квартали на Димона и близкия град Арад, преодолявайки противовъздушната защита на страната.  

още
България с увеличен запас от гори България с увеличен запас от гори 13:25 | 20.03.2026 | 651

Те заемат близо 39% от територията на страната и за последните 60 години запасът се е увеличил 3 пъти, а площта им е нарастнала с близо 23%. България е на първо място по защитени територии в ЕС (НАТУРА 2000 и други регулации) и е преизпълнила предварително всички изисквания за защита на европейската стратегия за горите 2030 и за биоразнообразието.

още
София Тех Парк кандидатства за мрежата DIANA на НАТО София Тех Парк кандидатства за мрежата DIANA на НАТО 14:40 | 09.03.2026 | 650

DIANA е инициатива на НАТО, която цели да ускори достъпа на иновации в отбраната. Кандидатстването ще открие нови възможности на българските иноватори, както и разширяване на инвестиционния потенциал.

още
Електромобилност: политики, предизвикателства и добри практики Електромобилност: политики, предизвикателства и добри практики 14:59 | 04.03.2026 | 472

Според Европейската асоциация на автомобилостроителите в България през 2025 г. регистрираните електрически автомобили, задвижвани изцяло от батерии са 2 420, което е ръст от 62% спрямо 2024 г.

още
България - трета в ЕС по дял жени учени и инженери България - трета в ЕС по дял жени учени и инженери 13:10 | 13.02.2026 | 647

Тези показатели поставят страната над средното ниво за ЕС, но същевременно подчертават необходимостта от последователни политики и целенасочени инициативи, които да запазят и развият този резултат в дългосрочен план – особено в ключови етапи от научната кариера, когато жените по-често се отказват или срещат структурни бариери.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg