АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


При одита са проверени 11 политически партии и 6 коалиции от партии, съобщават от Сметната палата. Девет партии, 4 коалиции и един инициативен комитет не са обект на одит, тъй като отчитат приходи и разходи само за получен медиен пакет, като една от партиите отчита и финансиране под 1 000 лв. и то е в съответствие с нормативните изисквания.


Тази година Festo в България разширява създадения през 2019 г. Технически инженерен център. В него към момента работят над 170 високоекспертни инженерни кадри, които носят продуктова отговорност за ключови изделия, произвеждани с марката Festo.


Събитието ще се проведе на 7 и 8 април, като началото ще бъде в 10 часа. Домакин ще бъде професионалната база на "МЕТРО Академия"в София.


ВМЗ ЕАД обяви стажантска програма, която дава възможност на младите хора без стаж по специалността да получат практически опит и възможност за развитие в родния край, работа в реална производствена среда и запознаване с утвърдените практики на управление в дружеството и сключване на договор за стипендия, а на дипломиралите се - договор за работа.


Включването на Румъния в програмата "Visa Waiver" беше обявено на 10 януари тази година, като се предвиждаше румънците да могат да пътуват безвизово до САЩ с цел туризъм или бизнес от 31 март.


Основен двигател на успеха са бизнес клиентите, които формират над 60 на сто от общите продажби, както и бързо развиващата се услуга "Доставки".


В близките седмици Европейската комисия ще представи предложение за пракратяване на вноса на руски изкопаеми горива. Ще се стремим тези мерки да не бъдат в ущърб на европейците.


През следващите години ще трябва да инвестира повече в отбрана. Това вероятно ще е за сметка на други сфери, сред които инфраструктурата и земеделието. Тук си поставяме за цел да представим настоящото състояние на военните разходи, тяхното разпределение, както състоянието на военно-промишления комплекс.


Потребителите формират възприятията си за нивата на инфлация според определен кръг стоки, които купуват по-често и са относително евтини. Проучванията показват, че повишенията на цените привличат вниманието на хората повече от стабилните или спадащите цени.


Общо по плана са предвидени 9 плащания в рамките на механизма за възстановяване и устойчивост на ЕС. Парламентът и правителството разполагат с половин година, за да преценят кои от реформите в плана са изпълними, с оглед на това страната да получи част от парите по второто плащане, обясни Дончев относно втория транш.