АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Меморандум за разбирателство между правителството на Сърбия, община Чуприя и китайската компания Shandong Golden Empire Precision Machinery Technology Co. Ltd предвижда изграждането на нова фабрика в Чуприя за производство на автомобилни части, в която ще работят общо 450 работници.


Те разполагат с 1100 превозни средства, като около 700 от тях са електрически. С пълния преход към електрическа мобилност Виена ще се превърне в първия европейски мегаполис, където колети, писма, вестници и списания ще се доставят напълно без въглеродни емисии. Австрийските пощи инвестират около 32 милиона евро в зарядна инфраструктура и електрически превозни средства.


На ниво държави най-високи средни темпове на растеж между 2000 и 2024 г. се наблюдават в Ирландия (5,6 на сто) и Полша (4,9 на сто), а най-ниски - в Италия (-1,1 на сто) и Португалия (-0,9 на сто).


Това е предвидено в бюджета на фонда, одобрен на заседание на Министерския съвет. Най-големият дял от приходите се очаква да бъдат от продажба на квоти за емисии парникови газове - 1.418 млрд. лв.


Заводът в източната китайска провинция вече е прекратил производството си. Концернът ускорява преминаването си към електрически превозни средства и производствената мрежа се оптимизира за тази стратегия. Според репортажа на "Ханделсблат" останалото производство ще бъде преместено в съседния завод в Ичжън.


Това е шести пореден месец на годишно понижение на календарно изгладения индекс на промишленото производство. През последните 25 месеца индексът е отчел понижение на годишна база през общо 23 месеца от наблюдавания период. На месечна база индексът на промишленото производство нараства с 0,5 на сто през май.


Точно в разгара на тези горещи дни миналата седмица ЕК представи дългоочакваните промени в целите си за въглеродните емисии. Тя предложи до 2040 г. емисиите на парникови газове да бъдат намалени с 90% в сравнение с нивата от 1990 година.


През май ТЕЦ "Ей И Ес Гълъбово" произведе близо 131 000 MWh електроенергия. Освен това въглищната централа постигна рекордно производство на електроенергия за февруари от пускането си в експлоатация досега. Тогава тя генерира 343 459 MWh електроенергия.


Ръст на обявите през юни се наблюдава в секторите "Производство" (290 предложения повече, 4 процента ръст), "Строителство" (180 предложения повече, 7 процента ръст), "Административни и обслужващи дейности" (140 предложения повече, 3 процента ръст), "Логистика и транспорт" (120 предложения повече, 2 процента ръст), "Счетоводство, одит, финанси" (80 предложения повече, 4 процента ръст).


Жалбата е срещу решението "Български пощи" ЕАД за услуги по осигуряване на комуникационна свързаност, доставка, инсталация, конфигурация и поддръжка на комуникационно оборудване. Откритото производство е по жалба на "А1 България".