EUR 1.9558
USD 1.6744
CHF 2.1128
GBP 2.2494
CNY 2.3509
you tube
mobile version

Държавен вестник закона за забрана на пушене - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
ЕП одобри дигитални шофьорски книжки ЕП одобри дигитални шофьорски книжки 18:35 | 27.10.2025 | 281

Според приетите промени, договорени предварително между парламента и Съвета на ЕС, до 2030 г. всички водачи ще могат да използват електронна шофьорска книжка, зареждана на мобилно устройство. Новите правила ще позволят тежките нарушения на пътя - като шофиране в нетрезво състояние или значително превишаване на скоростта - да водят до забрана за управление в целия ЕС, а не само в държавата, където е извършено нарушението.

още
Британски санкции срещу "Лукойл" и "Роснефт" Британски санкции срещу "Лукойл" и "Роснефт" 16:35 | 23.10.2025 | 555

Мерките срещу двете руски компании включват замразяване на активи, лишаване от права на директори, транспортни ограничения и забрана на доверителни услуги в Обединеното кралство.

още
ЖП тунел "Путин–Тръмп“ ЖП тунел "Путин–Тръмп“ 15:11 | 18.10.2025 | 827

Кирил Дмитриев - комисар по инвестициите и съветник по външната политика на руския държавен глава, предложи изграждането на железопътен тунел "Путин–Тръмп“ между Русия и САЩ през Беринговия проток, предаде Ройтерс.

още
КЗП глоби с по 30 хил. лв. 70 търговци КЗП глоби с по 30 хил. лв. 70 търговци 06:55 | 17.10.2025 | 489

Санкцията е заради неизпълнение на задължението по Закона за въвеждане на еврото в Република България да публикуват на своите интернет страници цените на стоките или да ги предоставят на Комисията чрез портала "Колко струва".

още
Австрия: Правителството ще спести €310 млн. от заплати Австрия: Правителството ще спести €310 млн. от заплати 14:59 | 13.10.2025 | 530

Австрийският държавен секретар по въпросите на държавната администрация Александър Прьол обяви, че според новото споразумение от януари до края на юни 2026 г. няма да има увеличение на заплатите. За периода от юли до същия месец на 2027 г. ще има увеличение от 3,3 процента.

още
КФН с нова забрана за „ЗАД ДаллБогг: Живот и Здраве“ АД КФН с нова забрана за „ЗАД ДаллБогг: Живот и Здраве“ АД 13:13 | 02.10.2025 | 597

Наложената забрана не засяга дейността на застрахователя в България и не спира разпространението на негови застрахователни продукти на територията на страната.

още
Новите глоби според  Закона за движение по пътищата Новите глоби според Закона за движение по пътищата 10:10 | 26.09.2025 | 1431

Движение в аварийната лента – 1000 лв., 3 месеца без книжка, 10 точки. При повторно – 4000 лв., 6 месеца без книжка. Движение в насрещното платно – 1000 лв., 3 месеца без книжка, 15 точки. При повторно – 4000 лв., 6 месеца без книжка, 20 точки.

още
 „Грийнпийс“ срещу нови сондажи в Черно море „Грийнпийс“ срещу нови сондажи в Черно море 11:05 | 25.09.2025 | 511

Активисти на „Грийнпийс“ от България и Румъния разпънаха огромен спасителен пояс на пясъчната граница между двете държави. Заедно те настояха за забрана на нови сондажи за нефт и газ по дъното на Черно море. В акцията се включиха 50 участници.

още
Няма санкции за нарушения на средната скорост Няма санкции за нарушения на средната скорост 10:52 | 25.09.2025 | 506

Проучвания на Института за пътна безопасност показват, че близо 20 дни след влизането в сила на промените в Закона за движение по пътищата (ЗДП), няма данни да е санкциониран водач на моторно превозно средство за нарушена средна скорост.

още
Кавала - българите станаха собственици Кавала - българите станаха собственици 13:40 | 23.09.2025 | 560

Българите се превърнаха в движеща сила на пазара на недвижими имоти по северното гръцко крайбрежие, където курортни селища като Офринио, Неа Перамос и Ираклица изживяват истински строителен и ценови бум, пише гръцкият вестник „Катимерини“ в обширен материал.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg