EUR 1.9558
USD 1.1640
CHF 0.9175
GBP 0.8643
CNY 7.8752
you tube
mobile version

До 1 млн. лв. глоба за ЕРП-та

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 

До 1 млн. лв. глоба за ЕРП-та

mail13:45 | 19.02.2013прегледи 701 коментарикоментари 0


От 20 хиляди до 1 милион лева може да бъде глобено всяко едно от енергоразпределителните дружества за всеки абонат, чиято сметка е била отчетена за период, по-голям от 30 дни. Това предлага Върховната административна прокуратура, като се позова на решение на ДКЕВР от преди 5 години, в което е записано, че използваната енергия трябва да се отчита в рамките на един месец. Според прокуратурата са налице системни нарушения от страна на ЧЕЗ и именно заради това трябва да се отнеме лицензията. "В нарушения на общите условия ЧЕЗ започва да отчита на три месеца. Освен това ЧЕЗ е отчитал електроенергия и за периоди от 32 дни до 48 дни. Това отчитане над ежемесечния срок доведе и до по-високите сметки", заяви Георги Камбуров, един от двамата прокурори от Върховната административна прокуратура, които проверяват дейността на ДКЕВР. На базата на изискван от Агенцията за държавна финансова инспекция (АДФИ) доклад става ясно, че ЧЕЗ системно е заобикалял правилата за възлагане на обществени поръчки.
Върховната административна прокуратура е излязла с искане до ДКЕВР за отнемане на лиценза на ЧЕЗ - енергийният регулатор има срок от една седмица да го обсъди и вземе решение.
 


 
 
 
Още от рубриката
 
 
Коментирай
 
Име:

E-mail:

Текст:

Код за
сигурност:

Напишете символите в полето:




 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg

Пенсионни реформи в Източна Азия

07:35 | 07-04-25 | 8875