АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Видин прие нов туристически данък
16:30 | 05.01.2011
 2926 
коментари 0 
         Община Видин въвежда нов туристически данък, съобщиха от общината. От началото на 2011 г. общината ще събира туристически данък на нощувка от хотели и местата за настаняване за категория "една звезда" - 0,60 лева за нощувка, и за категория "две звезди" - 0,80 лева за нощувка. 
Хотелите с категория три и повече звезди ще плащат 1 лев в общинската хазна. От 1 февруари влязат в сила нови цени, които ще определи Общинският съвет. В общинската наредба за местни данъци ще бъде записано, че невнесените в срок данъци ще се събират заедно с лихвите по закона за лихвите върху данъци, такси и други подобни държавни вземания. 
Принудителни събирания ще се извършват от публични изпълнители по реда на Данъчно-осигурителния процесуален кодекс или от съдебни изпълнители.
| Tweet | 
         | 
        



               
               
               
  
            
       
           



