"Метрополитен" ЕАД подписа два договора за изграждането на разширението от 2 км на метрото в ж.к. "Люлин", съобщиха от Столичната община.
"Продължаваме да развиваме метрото, новата линия осигурява по-добра свързаност на най-големия квартал на столицата. Това разширение е част от стремежът ни да направим София по-модерен, по-зелен и по-добре свързан град. Всяка нова метростанция означава по-малко задръствания, по-чист въздух и повече възможности за развитие на кварталите", каза кметът на София Васил Терзиев.
Обединение ДЗЗД "Метро Люлин Запад", с партньори "Геострой" АД, "Пауър Смарт" ООД и "Обонато Билд" ООД, подписа договор за първата обособена позиция - проектиране и строителство на метростанция "Добринова скала" и прилежащия тунелен участък от Околовръстния път до км 0+887,78 (начало на МС 2). Стойността на договора е 68,4 млн. евро без ДДС, а срокът за изпълнение е 36 месеца.
Обединение ДЗЗД "Метро Люлин 2024", с партньори "Трейс Груп Холд" АД и "Джи Пи Груп" АД, ще изпълни втората половина на трасето - от км 0+887,78 (начало на МС 2) до метростанция "Люлин", включително новата метростанция "Царица Йоанна". Стойността на договора е 70,4 млн. евро без ДДС, а срокът за изпълнение също е 36 месеца.
