EUR 1.9558
USD 1.1640
CHF 0.9175
GBP 0.8643
CNY 7.8752
you tube
mobile version

Пътна инфраструктура варна дупки 2011 - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Турция увеличава капацитета на хранилището "Мармара" Турция увеличава капацитета на хранилището "Мармара" 14:50 | 15.07.2026 | 201

"Подсилваме още повече капацитета на газовата ни инфраструктура. С новото депо с капацитет от 160 хил. кубични метра, което изграждаме в газохранилището "Мармара", увеличаваме капацитета му от 255 на 415 хил. кубични метра", написа турският енергиен министър.

още
Първи пътнически полет от летище Горна Оряховица Първи пътнически полет от летище Горна Оряховица 15:45 | 14.07.2026 | 383

Според кмета на града стратегическото значение на Горна Оряховица се определя и от ролята на града като железопътен център в Северна България и пресечна точка на направленията Русе–Свиленград и София–Варна.

още
Ръст на пътниците на летищата на „Фрапорт“ Ръст на пътниците на летищата на „Фрапорт“ 10:30 | 14.07.2026 | 294

Летищата в Бургас и Варна, управлявани от германския летищен оператор „Фрапорт“ (Fraport), са обслужили общо 593 964 пътници през юни, което е увеличение с 8 на сто спрямо същия месец на миналата година, съобщи компанията на своята интернет страница.Ръстът е сред най-високите в международната мрежа на „Фрапорт“ през месеца.  

още
Изложение за биопродукти в Ямбол Изложение за биопродукти в Ямбол 18:25 | 13.07.2026 | 326

Производители на био продукти от Югоизточна България, Източните Родопи и Варна участваха в 15-ото издание на Регионалното фермерско-занаятчийско изложение в Ямбол. Елексири с джинджифил и студенопресован сок от череши бяха сред новите предложения на щандовете, разположени на площад „Освобождение”.

още
Качеството на българските морски и речни пристанища Качеството на българските морски и речни пристанища 14:05 | 08.07.2026 | 640

Участниците очертаха критичните предизвикателства пред българския сектор с цел по-доброто позициониране на пристанищата във Варна и Бургас на глобалната транспортна карта в условията на засилена регионална конкуренция.

още
Русия: Кризата с горивата засилва интереса към е-мобилите Русия: Кризата с горивата засилва интереса към е-мобилите 10:02 | 06.07.2026 | 418

Макар големите разстояния в Русия, суровият климат и слабо развитата зарядна инфраструктура досега да са ограничавали развитието на пазара на електромобили, нарастващите проблеми с горивата започват да променят поведението на част от шофьорите.

още
Индустриален парк "Балкан" откри нова инфраструктура Индустриален парк "Балкан" откри нова инфраструктура 14:04 | 03.07.2026 | 659

Индустриален парк „Балкан“ се намира в Северната индустриална зона на Ловеч и обхваща площ от 1305 декара. Собственик и оператор на парка е „Балкан“ АД, което притежава лиценз за разпределение на електроенергия в затворена електроразпределителна мрежа, издаден от Комисията за енергийно и водно регулиране за срок от 35 години.

още
Делхи: Паричен стимул за по-чист въздух Делхи: Паричен стимул за по-чист въздух 12:58 | 02.07.2026 | 502

Новата политика предвижда държавна инвестиция в размер на 150 милиарда рупии (1,39 милиарда евро) за период от четири години, която да стимулира покупките на електрически двуколесни превозни средства, леки и малки товарни автомобили, както и да изгради зарядна инфраструктура.

още
ЕНЕРГО-ПРО въведе с-ма за съхранение на електроенергия ЕНЕРГО-ПРО въведе с-ма за съхранение на електроенергия 10:50 | 29.06.2026 | 770

Тя е изградена в Горна Оряховица. Проектът е важна стъпка в развитието на съвременна и устойчива електроенергийна инфраструктура и ще допринесе за по-ефективното управление и балансиране на електроенергийната система.

още
Поскъпването на имотите е по-бавно Поскъпването на имотите е по-бавно 07:25 | 29.06.2026 | 380

И при пет от шестте най-големи града в страната, с население над 120 хил. жители, цените на имотите все още растат на годишна база. Най-голямо е поскъпването в Бургас (17.7%), след това е София (16%), следвана от Варна (13.2%), Стара Загора (12.7%) и Пловдив (8.8%).

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg