АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Така от 1 януари до 30 септември 2019 г. по фериботната линия във Варна са доставени 1415 жп цистерни с 47 568 тона пропан-бутан и само 211 цистерни със 7924 тона от Казахстан (съотношение 6:1 в полза на вноса от Русия).


В рамките на три дни експерти от Националния осигурителен институт (НОИ) и колегите им от Съюза на германското пенсионно осигуряване отговаряха на въпроси, свързани с правилата за пенсиониране в двете държави и условията за пренос на осигурителни права в рамките на Европейския съюз.


Общият брой на осигурените лица в пенсионните фондове към 31.12.2018 г. е 4 669 768, а брутните постъпления от осигурителни вноски достигат 1 541 млн. лева.


През 2017 г. ЕС е разчитал на 87% нетен внос, за да осигури потреблението на петрол. Това съотношение, известно като зависимост от петрол, остава непроменено от 2016 г. и е два процента по-ниско в сравнение с пика, регистриран през 2015 г. (89%).


Намаляването ще стане на три фази, като ще започне още през този август с окончателните годишни вноски, когато ще бъде приложено намаляване на данъка с 10 процента за имотите на стойност до 200 хиляди евро. През 2020 г. данъкът ще бъде намален с още 20 процента за всички имоти, а през 2021 г. - пак с 10 процента, отново за всички.


Недекларираният труд е сериозен обществен проблем, който оказва изключително негативно въздействие върху данъчната и осигурителната системи на страната поради намалените приходи от данъци и осигурителни вноски.


Общата сума на данъчните постъпления, вкл. приходите от осигурителни вноски, възлиза на 8 520,3 млн. лв., което представлява 24,7 % от планираните за годината данъчни приходи.


Увеличението на капитала ще се извърши чрез издаване на нови акции, след извършване на парични вноски, както следва: през 2019 г. - вноска в размер на 8 100 000 лв.; през 2020 г. - вноски в размер до 13 500 000 лв.; през 2021 г. - вноски в размер до 5 400 000 лв.


Четири екипа от експерти по социално осигуряване от двете държави ще предоставят индивидуални консултации по конкретни казуси, свързани с преценка на пенсионни права на живеещи в България лица, които имат осигурителни периоди, придобити както по българското, така и по германското законодателство.


От 1 май Китай намалява размера на вноската, която компаниите трябва да внасят с основния пенсионен фонд за служителите в градовете от 20 на 16%, съобщи финансовият министър Лиу Кун на провелия се годишен Форум за китайското развитие.