EUR 1.9558
USD 1.1640
CHF 0.9175
GBP 0.8643
CNY 7.8752
you tube
mobile version

По ниски цени на такситата във варна - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Първи пътнически полет от летище Горна Оряховица Първи пътнически полет от летище Горна Оряховица 15:45 | 14.07.2026 | 227

Според кмета на града стратегическото значение на Горна Оряховица се определя и от ролята на града като железопътен център в Северна България и пресечна точка на направленията Русе–Свиленград и София–Варна.

още
Ръст на пътниците на летищата на „Фрапорт“ Ръст на пътниците на летищата на „Фрапорт“ 10:30 | 14.07.2026 | 218

Летищата в Бургас и Варна, управлявани от германския летищен оператор „Фрапорт“ (Fraport), са обслужили общо 593 964 пътници през юни, което е увеличение с 8 на сто спрямо същия месец на миналата година, съобщи компанията на своята интернет страница.Ръстът е сред най-високите в международната мрежа на „Фрапорт“ през месеца.  

още
Изложение за биопродукти в Ямбол Изложение за биопродукти в Ямбол 18:25 | 13.07.2026 | 274

Производители на био продукти от Югоизточна България, Източните Родопи и Варна участваха в 15-ото издание на Регионалното фермерско-занаятчийско изложение в Ямбол. Елексири с джинджифил и студенопресован сок от череши бяха сред новите предложения на щандовете, разположени на площад „Освобождение”.

още
По-слаби добиви от маслодайна роза По-слаби добиви от маслодайна роза 14:35 | 13.07.2026 | 350

През 2024 г. розопроизводителите претърпяха сериозни загуби заради късните студове и измръзванията, като добивите бяха с 30-40% по-ниски от нормалното, а при някои насаждения щетите достигнаха 100%. Тази година условията са по-благоприятни, но последвалите горещини са ускорили прецъфтяването на розите, особено в по-топлите райони. Очакванията са реколтата да бъде с около 15-20% под средната.

още
МРЗ в Румъния достига близо 850 евро бруто МРЗ в Румъния достига близо 850 евро бруто 10:45 | 10.07.2026 | 532

През последните години Румъния последователно увеличава минималното възнаграждение като част от по-широк процес на икономическа модернизация и опит за намаляване на разликите спрямо Западна Европа. Въпреки положителната тенденция страната продължава да бъде сред държавите в ЕС с по-ниски трудови възнаграждения, въпреки че процесът на постепенно догонване продължава.

още
Ключови показатели за България - последни данни Ключови показатели за България - последни данни 18:20 | 08.07.2026 | 627

През първото тримесечие на 2026 г. произведеният брутен вътрешен продукт (БВП) възлиза на  27 330.2 млн. евро по текущи цени според предварителните данни. На човек от населението се падат по 4 262 евро от стойностния обем на показателя.

още
Япония: Хранителните отпадъци рекордно ниски Япония: Хранителните отпадъци рекордно ниски 17:40 | 08.07.2026 | 648

Хранителните отпадъци възлизат на 4,61 милиона тона, което е с 30 000 тона по-малко спрямо предходната финансова година според предварителните оценки.

още
Качеството на българските морски и речни пристанища Качеството на българските морски и речни пристанища 14:05 | 08.07.2026 | 612

Участниците очертаха критичните предизвикателства пред българския сектор с цел по-доброто позициониране на пристанищата във Варна и Бургас на глобалната транспортна карта в условията на засилена регионална конкуренция.

още
ФАО: Доходите от земеделието ще се увеличават ФАО: Доходите от земеделието ще се увеличават 16:52 | 01.07.2026 | 522

Средният брутен доход от селско стопанство на един работник в световен мащаб ще се увеличи с 9 на сто до 2035 г., обусловен от повишаване на производителността и като цяло стабилни цени на селскостопанските продукти.

още
План: Укрепване на електроенергийните мрежи План: Укрепване на електроенергийните мрежи 16:55 | 30.06.2026 | 449

Една от основните цели на реформата е да се гарантира, че вятърна и слънчева енергия достига до местата, където е необходима, на по-достъпни цени, като по този начин се намалят колебанията в цените и регионалните ценови разлики.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg