EUR 1.9558
USD 1.1767
CHF 0.9132
GBP 0.8728
CNY 8.1294
you tube
mobile version

Летище бургас - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
€7 млн. за интермодални оператори €7 млн. за интермодални оператори 08:58 | 19.02.2026 | 364

Проектите включват доставка на техника и рехабилитация на железен път за достъп на пристанищен терминал „Варна-Запад“ и закупуване на нов мобилен кран за пристанищен терминал „Поддържане чистотата на морските води (ПЧМВ)-Варна“. Предвижда се рехабилитация на железен път, изграждане на зарядна станция и модернизация на терминал „Долно Езерово“ - Бургас, както и доставка на техника за „КРЗ Порт...

още
Летище „Васил Левски“ с реновиран покрит паркинг Летище „Васил Левски“ с реновиран покрит паркинг 18:45 | 10.02.2026 | 411

Инвестицията в реновацията от 16,6 млн. евро е една от най-големите направени в отделен проект от трансформацията на летището до момента. 93 милиона евро е вложила СОФ Кънект в столичното летище от началото на концесията.

още
Шереметиево купи летище Домодедово Шереметиево купи летище Домодедово 08:05 | 02.02.2026 | 443

Търгът е започнал при начална цена от 132,3 милиарда рубли, като е определена стъпка от 10 процента, с минимална възможна цена от 66,1 милиарда рубли. В хода на наддаването стойността на активите е спаднала приблизително наполовина, т.е. около 66-70 милиарда рубли, което се равнява на 726-770 млн. евро. 

още
Бургас: Сектор "Промишленост“ с продажби от 12,12 млрд. лв. Бургас: Сектор "Промишленост“ с продажби от 12,12 млрд. лв. 09:20 | 29.01.2026 | 381

Стопанска дейност са извършвали 33 551 предприятия, които са реализирали нетни приходи от продажби в размер на 27,85 млрд. лева, а стойността на произведената продукция възлиза на 20,32 млрд. лева. Заетите лица в нефинансовите предприятия са 120 073, съобщиха от Териториалното статистическо бюро – Югоизток.

още
Бургас: Нова фабрика пусна производствените си линии Бургас: Нова фабрика пусна производствените си линии 16:05 | 23.01.2026 | 698

Кметът на Бургас уточни, че произвежданата в момента продукция е изцяло предназначена за износ, като част от нея ще бъде използвана като опаковки по време на Световното първенство по футбол.

още
Рехабилитират летищата във Варна и Бургас Рехабилитират летищата във Варна и Бургас 18:35 | 14.01.2026 | 541

През тази година пистата на летището в Бургас ще бъде рехабилитирана, като в проекта ще бъдат инвестирани повече от 50 милиона евро. Във Варна инвестициите ще бъдат насочени основно към подобряване изживяването на пътниците, ще бъде построена и нова сграда за противопожарната служба на аеропорта. 

още
Строителството на Терминал 3 няма да се отрази на пътниците Строителството на Терминал 3 няма да се отрази на пътниците 18:10 | 06.01.2026 | 520

„Първо ще бъде изграден Терминал 3, след което ще преминем към обновяването на Терминал 2, а на по-късен етап – към закриването на Терминал 1“, каза изпълнителният директор на оператора на Летище "Васил Левски - София" „СОФ Кънект“ Хесус Кабайеро .

още
Русия продава летище Домодедово Русия продава летище Домодедово 14:05 | 06.01.2026 | 536

В началото на годината всички акции на летище Домодедово - третото по големина в столицата бяха прехвърлени на държавата с решение на московски съд, който постанови, че летището, което е обект от стратегическо значение за Русия, е било „под чуждо влияние“ в резултат на сегашната си структура на собственост, пише в съдебните документи.

още
Бургас: Общината придоби терен на БДЖ Бургас: Общината придоби терен на БДЖ 16:55 | 19.12.2025 | 835

Това е поредна стъпка от проекта на местната администрация за обособяването на близо 200 паркоместа по протежението на булеварда. По този начин трябва да се реши поне частично проблемът с паркирането в един от най-натоварените комплекси на Бургас - "Възраждане".

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg