EUR 1.9558
USD 1.1640
CHF 0.9175
GBP 0.8643
CNY 7.8752
you tube
mobile version

Китай сащ валутни резерви - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Радев ще наложи вето на 21 пакет санкции Радев ще наложи вето на 21 пакет санкции 10:29 | 03.07.2026 | 99

„Що се отнася дали имам готовност да наложа резерви към 21-вия пакет – не че имам готовност, аз ще го направя. Просто и ясно. Защото защитавам и отстоявам българския национален интерес", заяви Румен Радев, а думите му бяха посрещнати с ръкопляскания в пленарната зала.

още
Китай победител на фестивала на фойерверките в Панагюрище Китай победител на фестивала на фойерверките в Панагюрище 12:03 | 01.07.2026 | 205

Тази година в конкурсната програма със свои пироспектакли участваха още Румъния и Естония, които заеха съответно второ и трето място.

още
Мерцедес-Бенц на 100 години Мерцедес-Бенц на 100 години 08:01 | 01.07.2026 | 254

Сега обаче "Мерцедес" е под натиск. През 2025 г. печалбата се срина почти наполовина - от 10,4 милиарда евро до 5,3 милиарда евро. Негативно влияние върху резултатите са оказали митата, негативните валутни ефекти и интензивната конкуренция на китайския пазар, се посочва в изявленията на компанията. 

още
Китай залага на хуманоидните роботи Китай залага на хуманоидните роботи 08:10 | 24.06.2026 | 533

В Китай през 2025 г. е имало над 140 производители на хуманоидни роботи и над 330 модела, според данни от китайското министерство на промишлеността и информационните технологии. Китайското правителство дори предупреди за възможен балон в сектора миналата година поради изоставащото темпо на комерсализацията и приложението на технологията.

още
Китай: Спад на продажбите на дребно Китай: Спад на продажбите на дребно 12:03 | 17.06.2026 | 557

Спадът на продажбите се дължи в голяма степен на намаленото търсене на по-скъпи стоки като автомобили, домакински електроуреди и мебели.

още
Икономика за "приятели под наем" Икономика за "приятели под наем" 18:25 | 11.06.2026 | 821

Нарастващият интерес към тази услуга е част от по-широката икономика за "приятели под наем", която се развива в Китай. Освен за катерене в планините платено другарство се предлага и за тичане, за туризъм, дори и за посещение в хотпот ресторанти, което традиционно е преживяване, споделяно с приятели.

още
Унгария намалява чуждите работници Унгария намалява чуждите работници 16:10 | 09.06.2026 | 439

В Унгария работят около 90 000 работници от страни извън ЕС, което представлява около 2% от работната сила. Повечето от тях работят в обекти за производството на батерии и автомобилната индустрия, строителството, куриерските услуги и като сезонни работници в селското стопанство. Повечето са от Филипините, Украйна, Китай, Виетнам и Индия, посочва ДПА.

още
Япония: Рекорден спад на валутните резерви Япония: Рекорден спад на валутните резерви 18:15 | 08.06.2026 | 724

Спадът възлиза на 77,11 милиарда долара и е най-голямото месечно понижение, откакто се води статистиката, а като вероятна причина се посочва намесата на властите на валутния пазар с цел ограничаване на обезценяването на йената.

още
Китай засилва надзора върху частните инвестиционни фондове Китай засилва надзора върху частните инвестиционни фондове 14:04 | 08.06.2026 | 570

Планираните промени включват повишаване на изискванията за регистрация на частен фонд, нови строги мерки срещу незаконните дейности на фондовете и насърчаване на дългосрочния, т.нар. търпелив капитал към подкрепа на инвестиции в рисков капитал, насочен към технологиите.

още
Чужди фирми контролират 29% от германските патенти Чужди фирми контролират 29% от германските патенти 08:01 | 08.06.2026 | 448

Повечето от патентите, създадени в Германия, се управляват от САЩ, но Китай също се е наложил в съответната група на лидерите, се посочва  в анализ.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg