EUR 1.9558
USD 1.6699
CHF 0.9289
GBP 0.8676
CNY 8.1478
you tube
mobile version

Икономически растеж според франкел и ромър - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Свръхпредлагането на петрол компенсира ситуацията във Венецуела Свръхпредлагането на петрол компенсира ситуацията във Венецуела 16:05 | 06.01.2026 | 163

Според анализатори в условията на глобален пазар с изобилие от петрол евентуално по-нататъшно прекъсване на износа от Венецуела ще има незначително влияние върху цените.

още
САЩ намаляват митата върху италианската паста САЩ намаляват митата върху италианската паста 15:15 | 06.01.2026 | 156

Според две професионални организации през 2024 г. износът на италианска паста за САЩ е достигнал стойност около 671 млн. евро, което потвърждава американския пазар като един от най-стратегическите за сектора.

още
Германия: 23 хил. компании ще фалират Германия: 23 хил. компании ще фалират 14:22 | 06.01.2026 | 140

Според прогнозата на асоциацията за защита на кредиторите "Кредиреформ" (Creditreform) очакваните фалити през 2025 г. представляват увеличение с 8 на сто спрямо предходната година.

още
Младите японците предпочитат паричен превод за подарък Младите японците предпочитат паричен превод за подарък 14:04 | 06.01.2026 | 137

Картината обаче е различна при подаряващите, основно възрастни. Според проучването на изследователската компания „Интейдж“ (Intage Inc.) над 90 на сто от тях все още предпочитат да дават парични подаръци - "отoшидама" в брой на деца и внуци по време на новогодишните празници.

още
Германия: Индийците с най-нисоки заплати Германия: Индийците с най-нисоки заплати 16:35 | 05.01.2026 | 197

Индийските работници в Германия получават най-високи средни заплати в страната, сочи ново проучване, публикувано от Германския икономически институт (IW) на 2 януари. Според данните, средната брутна месечна заплата на индийските работници през 2024 година е 5393 евро, пише ДПА.

още
Ръст на жертвите  при авиационни катастрофи Ръст на жертвите при авиационни катастрофи 12:05 | 05.01.2026 | 181

Според статистиката на "Авиейшън сейфти нетуърк" (Aviation Safety Network) сред жертвите са 352 пътници, 33 членове на екипажи и 33 души на земята. За сравнение, през 2024 г. броят на загиналите в гражданската авиация е бил 334 души, което означава ясно очертано увеличение на годишна база.

още
България и еврото: Ясна визия за растеж и просперитет България и еврото: Ясна визия за растеж и просперитет 13:02 | 04.01.2026 | 296

Накратко: България има нужда от повече икономическа свобода, от върховенство на правото и от малка, но ефективна и отчетна държава. Това би позволило страната да бъде успешна в рамките на еврозоната.

още
Турция:Пропадането на нивите Турция:Пропадането на нивите 10:35 | 30.12.2025 | 517

Фермери и природозащитници от Централна Турция изразяват безпокойството си относно все по-често появяващите се земни пропадания в нивите им – процес, който според експерти се дължи на продължителната суша в региона и отдръпването на подпочвените води, съобщават Ройтерс и сайтът „Дейли сабах“.

още
Русия удължи забраната за износ на газ, петрол Русия удължи забраната за износ на газ, петрол 18:25 | 29.12.2025 | 624

С ново правителствено постановление временната забрана за износ на автомобилен бензин извън страната се удължава до 28 февруари 2026 г. включително. Ограничението ще важи за всички икономически оператори, включително за преките производители, се посочва в съобщението.

още
Икономически сметки за селското стопанство Икономически сметки за селското стопанство 15:25 | 29.12.2025 | 461

Според първата оценка на икономическите сметки за селското стопанство крайната продукция по базисни цени от отрасъл „Селско стопанство“ през 2025 г. възлиза на 9 897.5 млн. лeвa. Брутната добавена стойност по базисни цени се увеличава със 7.8% на годишна база и достига 4 321.2 млн. лв., а нетният предприемачески доход e 915.0 млн. лева.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg