EUR 1.9558
USD 1.1640
CHF 0.9175
GBP 0.8643
CNY 7.8752
you tube
mobile version

Изложение на българското вино - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Тръмп: Нови 50% мита върху канадския внос Тръмп: Нови 50% мита върху канадския внос 08:11 | 22.07.2026 | 286

Според търговския представител на САЩ Джеймисън Гриър новите мита ще засегнат канадски внос на стойност около 20 милиарда долара, включително продукти като хокейни стикове, вино и цимент. Те трябва да влязат в сила на 19 август – 30 дни след подписването на указа от американския президент Доналд Тръмп.

още
Българският хайвер продължава да е лидер Българският хайвер продължава да е лидер 10:50 | 20.07.2026 | 511

Българското предимство е, че предлагаме трите най-добри вида хайвер - от сибирска есетра, руска есетра и моруна (белуга). И че макар да става въпрос за луксозен продукт, той е достъпен за българския потребител, особено когато има празник и желае той да бъде по-вълнуващ. Глобалният пазар на деликатеса се оценява грубо на над 600 млн. евро за 2025 година по статистически данни от институциите, отговарящи за контрола и продажбите....

още
Предупрежденията на Fitch Ratings Предупрежденията на Fitch Ratings 15:25 | 16.07.2026 | 644

Фискалната консолидация от 2027 г. може да бъде предизвикателство за българското правителство, предупреждава „Фич Рейтингс“.

още
Нидерландското вино е в подем Нидерландското вино е в подем 12:10 | 16.07.2026 | 582

Лозята в Нидерландия стават все повече, реколтите нарастват, а качеството на виното се подобрява. Това се дължи предимно на климата, тъй като температурите са по-високи, страната става все по-подходяща за лозарство, пише в обзор по темата информационният сайт „Ню“.

още
Изложение за биопродукти в Ямбол Изложение за биопродукти в Ямбол 18:25 | 13.07.2026 | 510

Производители на био продукти от Югоизточна България, Източните Родопи и Варна участваха в 15-ото издание на Регионалното фермерско-занаятчийско изложение в Ямбол. Елексири с джинджифил и студенопресован сок от череши бяха сред новите предложения на щандовете, разположени на площад „Освобождение”.

още
Зърнопроизводството бележи висок ръст Зърнопроизводството бележи висок ръст 18:35 | 10.07.2026 | 830

Българското зърнопроизводство е изправено пред нов исторически връх, като прогнозите сочат, че предстоящата реколта от пшеница ще надхвърли 7,5 милиона тона. Това ще подобри миналогодишния рекорд от малко над 7,3 милиона тона, стана ясно от коментара на Тодор Стойков, председател на Управителния съвет на Асоциацията на търговците на зърно и фуражи.

още
Български AI за контрол по качеството завзе Гърция Български AI за контрол по качеството завзе Гърция 12:25 | 10.07.2026 | 750

Мисията на българското приложение е да регулира пазара на майстори, както по отношение на честите измами и злоупотреби със заплащанията, така и във връзка с недоволството от качество на извършваните услуги.

още
Модернизация на рибарското пристанище в Поморие Модернизация на рибарското пристанище в Поморие 12:03 | 30.06.2026 | 369

Рибарското пристанище е едно от най-новите по Българското Черноморие. То е изградено с инвестиция от близо 11,7 млн. лева по Оперативната програма за развитие на сектор "Рибарство".

още
Lidl:Как се формират цените на храните в България Lidl:Как се формират цените на храните в България 17:09 | 23.06.2026 | 699

Лидл България ще предложи Пакт за хранителен суверенитет за възстановяване и развитие на българското земеделие. Компанията надгражда подкрепата си за българските производители с нови ангажименти и инициативи.

още
Български консерви  на Warsaw Food Expo 2026 Български консерви на Warsaw Food Expo 2026 16:20 | 12.06.2026 | 662

Варшавското хранително изложение предоставя отлична възможност за сравнение и задълбочен анализ на продуктите и решенията, предлагани на полския и международния пазар. Събитието предлага и богата съпътстваща програма от конференции, семинари и конгреси, посветени на хранително-вкусовата промишленост, които представят най-новите технологии и разширяват познанията за развитието на сектора, се посочва в съобщението. 

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg