EUR 1.9558
USD 1.1767
CHF 0.9132
GBP 0.8728
CNY 8.1294
you tube
mobile version

Заплати уникредит лизинг - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
35 г. след обединението: равни заплати за германските строители 35 г. след обединението: равни заплати за германските строители 16:55 | 02.04.2026 | 488

Разликата в заплащането ще бъде окончателно премахната, след като възнагражденията в регионите на бившата Германска демократична република (ГДР) бъдат увеличени с 5,3 на сто, а в западната част на страната - с 3,9 на сто.

още
"УниКредит Булбанк" очаква 4.9% инфлация "УниКредит Булбанк" очаква 4.9% инфлация 11:10 | 24.03.2026 | 434

Конфликтът в Близкия изток е основната причина да увеличим прогнозата за инфлацията, посочват от "УниКредит Булбанк", добавяйки, че основният сценарий на банката предвижда военните операции в Иран да продължат още няколко седмици.Според икономистите на институцията шокът с цените на енергията ще доведе до увеличаване на инфлацията в еврозоната средно с 0,6 процентни пункта за 2026 г.

още
Парламентът прие второто удължаване на бюджета Парламентът прие второто удължаване на бюджета 22:00 | 18.03.2026 | 666

Допълнителните разходи и трансфери по държавния бюджет, произтичащи от влезли в сила актове на Народното събрание и на Министерския съвет за увеличение на заплати и социални плащания, както и във връзка с увеличение на разходите за горива и енергия, могат да се финансират за сметка на наличности от предходната година, решиха депутатите.    

още
Работни места в Козлодуй и Мездра Работни места в Козлодуй и Мездра 11:50 | 12.03.2026 | 480

В Козлодуй са обявени 23 работни места за средно професионално, средно общо и основно образование. Част от позициите са технически - за монтьор при ремонт на машини и оборудване, шлосер, електромонтьор, стругар. Не са посочени изискванията за заемане на длъжността, а само обявените работни заплати в размер на 640 евро. 

още
20% ръст на вземанията по финансов лизинг 20% ръст на вземанията по финансов лизинг 14:59 | 17.02.2026 | 468

През миналата година размерът на вземанията е нараснал с 633 млн. лева в номинално отношение. В резултат на отчетения ръст, делът на вземанията по договори за финансов лизинг на леки автомобили нараства до 55 процента от всички вземания по финансов лизинг на лизинговите дружества към края на 2025 година спрямо дял от 51,3 процента в края на 2024 година.

още
Козлодуй, Челопеч и София (столица) - лидери по заплати Козлодуй, Челопеч и София (столица) - лидери по заплати 06:50 | 14.02.2026 | 1817

Топ 3 се запазва, но за пръв път в последните 10 години Челопеч отстъпва първото място на Козлодуй. Най-високата средна заплата в страната доближава 2 000 евро, като отчита ръст от близо 50% в периода след пандемията.

още
Непалски работници протестират в Румъния Непалски работници протестират в Румъния 15:45 | 28.01.2026 | 443

Те се оплакват от неадекватни условия на настаняване и ниски заплати и искат увеличение на почасовата си ставка от 13 на 27 леи (от 2,55 на 5,30 евро). Недоволните чуждестранни работници твърдят, че парите, които получават в момента, не са достатъчни дори за покриване на основните им разходи.

още
Турция: Обучение на 3 млн. младежи по програма за заетост Турция: Обучение на 3 млн. младежи по програма за заетост 12:58 | 23.01.2026 | 553

Турският президент подчерта, че ще бъдат създадени и нови програми за подпомагане на бизнеса за плащане на заплати и осигуровки.  

още
ЦИЕ - най-бързо растяща в Европа ЦИЕ - най-бързо растяща в Европа 07:13 | 19.01.2026 | 510

Икономическият растеж в повечето страни от ЦИЕ се прогнозира в диапазона между 2 на сто и 3,3 на сто през 2026 година, докато за еврозоната прогнозите сочат ръст от около 1–1,5%, което потвърждава продължаващата конвергенция на региона със Западна Европа. Според Мауро Марано, старши икономист за ЦИЕ в "УниКредит“, вътрешното търсене ще остане основният двигател на растежа в региона.

още
Германия: Индийците с най-нисоки заплати Германия: Индийците с най-нисоки заплати 16:35 | 05.01.2026 | 609

Индийските работници в Германия получават най-високи средни заплати в страната, сочи ново проучване, публикувано от Германския икономически институт (IW) на 2 януари. Според данните, средната брутна месечна заплата на индийските работници през 2024 година е 5393 евро, пише ДПА.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg