EUR 1.9558
USD 1.1767
CHF 0.9132
GBP 0.8728
CNY 8.1294
you tube
mobile version

Директор стомана индъстри - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
МС предостави дерогация за доставки  за АЕЦ „Козлодуй“ МС предостави дерогация за доставки за АЕЦ „Козлодуй“ 15:55 | 27.03.2026 | 210

Централата ще може да внесе от Русия продукти от желязо и стомана, при изпълнение на договори, изброени също в приложения. Разрешава се също предоставяне на техническа помощ, необходима за изпълнение на изрично изброени в приложенията договори. Дерогацията се дава за срок до изтичане срока на договорите.

още
Нова фабрика се изгражда в село Белащица Нова фабрика се изгражда в село Белащица 14:35 | 27.03.2026 | 214

Тя е за професионално кухненско обзавеждане. В нея ще се произвеждат работни маси, мивки, чадъри за аспиратори, колички, тави и др. от неръждаема стомана. Предприятието ще е върху имот с обща площ от близо 5 декара.

още
10% ръст на публичните компании с изп. директори жени 10% ръст на публичните компании с изп. директори жени 16:45 | 12.03.2026 | 759

Според изследването към края на миналата година 23 на сто от компаниите имат изпълнителен директор от женски пол, 64 на сто имат жени в ръководните си органи, 14 на сто имат изпълнителни директори само от женски пол, а ръководните органи на 2,5 на сто компаниите са съставени само от жени.

още
Освободиха част от стратегическите петролни резерви Освободиха част от стратегическите петролни резерви 19:35 | 11.03.2026 | 613

Членовете на Международната агенция за енергията (МАЕ) обяви освобождаване на 400 млн. барела петрол от резервите си - най-голямото в историята на организацията. Конфликтът в Близкия изток се отразява силно на световните енергийни пазари, като Азия е най-силно засегната, посочи Фатих Бирол, изпълнителен директор на международното обединение. Решението за освобождаване на количества от стратегическите резерви е било взето единодушно...

още
Отново спряха шести блок на АЕЦ "Козлодуй" Отново спряха шести блок на АЕЦ "Козлодуй" 16:55 | 03.03.2026 | 475

На 19-ти февруари по време на изслушване в Народното събрание изпълнителният директор на АЕЦ „Козлодуй" Иван Андреев каза, че пропуснатите ползи от непроизведена електрическа енергия в резултат на двете принудителни спирания на шести блок през миналия декември и сега ще възлязат на 18 млн. лева и не става дума за загуби.

още
Росатам предлага на Сърбия строеж на АЕЦ Росатам предлага на Сърбия строеж на АЕЦ 14:35 | 25.02.2026 | 457

Руският държавен концерн за атомна енергия "Росатом" е готов да предложи на Сърбия проекти за изграждане на атомна електроцентрала както на база на изцяло руска технология, така и чрез международен консорциум, съобщи генералният директор на корпорацията Алексей Лихачов след среща със сръбския президент Александър Вучич в Белград.

още
"Газпром нефт“ откри най-голямото находище на петрол "Газпром нефт“ откри най-голямото находище на петрол 07:35 | 16.02.2026 | 601

То са намира в арктическата зона на Ямало-Ненецкия автономен окръг, чиито геоложки запаси възлизат на около 55 млн. тона петрол (около 400 млн. барела). Това съобщи главният изпълнителен директор  на компанията Александър Дюков в комюнике, цитирано от ТАСС.

още
Чехия се сбогува с добива на каменни въглища Чехия се сбогува с добива на каменни въглища 08:01 | 06.02.2026 | 927

„Искаме да използваме този исторически момент, за да отдадем почит на всички миньори – през почти 250 години това са били около десет поколения“, заяви генералният директор на последната останала подземна мина Роман Сикора.

още
МС предостави дерогация за доставки  за АЕЦ „Козлодуй“ МС предостави дерогация за доставки за АЕЦ „Козлодуй“ 07:55 | 05.02.2026 | 611

С дерогацията се разрешава АЕЦ „Козлодуй“ да сключи договор за обществена поръчка с избран изпълнител, съгласно приложение към днешното решение. Централата ще може да внесе от Русия продукти от желязо и стомана, необходими за изпълнение на договора, изброени също в приложения към днешното решение.

още
Чешки прокурор поема ОЛАФ Чешки прокурор поема ОЛАФ 18:09 | 04.02.2026 | 733

Новият генерален директор има над 20 години опит в борбата с икономическите и финансовите престъпления, се посочва в съобщението. Клемент получи седемгодишен неподновяем мандат, като досега е бил заместник-главен европейски прокурор и европейски прокурор от Чехия в Прокуратурата на ЕС.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg