EUR 1.9558
USD 1.1742
CHF 0.9277
GBP 0.8681
CNY 8.1778
you tube
mobile version

Годишни технически прегледи kameri - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Възможностите на Интеррег България – Сърбия 2021 – 2027 Възможностите на Интеррег България – Сърбия 2021 – 2027 14:35 | 30.01.2026 | 414

Финансирането е насочено към фирми, действащи в сектори като преработваща промишленост, управление на отпадъци, информационни и комуникационни технологии, професионални, научни и технически дейности, хотелиерство и ресторантьорство, туризъм, здравеопазване и социални дейности, транспорт и логистика, култура и спорт.

още
Изтича срокът на над 682 хил. годишни винетки Изтича срокът на над 682 хил. годишни винетки 09:25 | 10.12.2025 | 441

Цените на винетките през 2026 г. ще са същите каквито са и в момента. От 1 януари 2026 г. те ще се изписват в евро и лева. Преизчисляването ще се извършва автоматично по официалния фиксиран курс и няма да изисква допълнителни действия от потребителите.

още
Хърватска: АМ А5 стигна до границата с Унгария Хърватска: АМ А5 стигна до границата с Унгария 12:40 | 08.10.2025 | 747

Макар и дълъг само 5 км, той бе изключително технически взискателен, а най-голямото предизвикателство при строителството му е виадукт „Карашица” с дължина 318 метра, преминаващ над река Карашица и международната жп линия. 

още
Виена:Как от стари къщи се строят нови Виена:Как от стари къщи се строят нови 12:11 | 19.09.2025 | 1195

Виенският технически университет работи по проект за бъдещето на строителство в ерата на климатичната криза. Разработката "Кръгова дървесина" (Circular Timber) предвижда устойчиво използване на дървен материал и дървено-хибридни конструкции.

още
Офиси на Български пощи стават банки Офиси на Български пощи стават банки 12:58 | 05.09.2025 | 842

Вече са обучени над 1500 служители на Български пощи, закупени са и всички технически средства, свързани с обмяната на левовете в евро.

още
НЗИС отчита над 150 млн. регистрирани е-прегледа НЗИС отчита над 150 млн. регистрирани е-прегледа 09:20 | 29.07.2025 | 657

Най-честа причина за извършените прегледи са общ медицински преглед, хипертонично сърце, остра инфекция на горните дихателни пътища и вирусна инфекция. При детското здравеопазване, най-много прегледи са извършени заради рутинно изследване на здравното състояние на детето и остър назофарингит (хрема).

още
Дигиталното досие за автомобилите-първа справка Дигиталното досие за автомобилите-първа справка 17:10 | 17.07.2025 | 1088

Справката е достъпна за граждани и институции и предоставя ключови данни за историята на техническите прегледи на превозното средство.

още
ICGB: годишни търгове за интерконектора Гърция-България ICGB: годишни търгове за интерконектора Гърция-България 09:15 | 04.07.2025 | 1281

На 7 юли ще се проведат търговете за непрекъсваем капацитет, а на 21 юли - за прекъсваем. Капацитетът на междусистемните точки (IP) с Трансадриатическия газопровод и с гръцкия преносен оператор DESFA ще се предлага на платформата PRISMA, докато капацитетът в точката при Стара Загора с „Булгартрансгаз“ ще бъде достъпен на платформата RBP.

още
Няколко дни още за подаване на ГОД на фирмите Няколко дни още за подаване на ГОД на фирмите 08:15 | 23.06.2025 | 967

На 19 юни в Информационната система „Бизнес статистика“ на Националния статистически институт са въведени общо 432 097 годишни отчети. Най-голяма е групата на отчетите, въведени от нефинансови предприятия, съставящи баланс - 279 038, следвани от нефинансовите предприятия несъставящи баланс и физическите лица, осъществяващи стопанска дейност - 73 129.

още
ЕК иска преразглеждане правилата за пътна безопасност ЕК иска преразглеждане правилата за пътна безопасност 11:25 | 28.04.2025 | 816

Новите правила ще вземат предвид нарастващото присъствие на електрически превозни средства и ще се адаптират към нововъзникващите технологии. Те ще въведат засилени инспекции, включително периодични технически проверки за електрически превозни средства и усъвършенствани системи за подпомагане на водача, годишни инспекции за по-стари автомобили и микробуси и усъвършенствани методи за изпитване на емисиите за откриване на превозни средства...

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg